Mladší žačky na Kynžvartském poháru (7. – 9. 6. 2024)

| Přečteno 148x

Mladší žačky se zúčastnily oblíbeného Kynžvartského poháru, který po celé tři dny provázelo krásné slunečné počasí. Naše výkony však počasí neodpovídaly a byly spíše proměnlivé.

První páteční zápas proti Milevsku žádný super výkon nepřinesl, ale výsledek jsme si celou dobu kontrolovali (14:10). Ve druhém zápasu proti Chebu naopak holky předvedly výkon, kterému šlo jen stěží něco vytknout (19:7). Výkonová houpačka pak pokračovala, kdy jsme po katastrofálním výkonu zejména v obraně zaslouženě podlehly Strakonicím (14:22).

Ani vstup do soboty nebyl nijak oslnivý a výkon proti Turnovu byl velmi slabý (15:11). Minižačky Kynžvartu nás pak příliš neprověřily (25:5), tak jsme se mohli soustředit na duel s Pardubicemi, který rozhodoval o tom, jakého soupeře dostaneme do čtvrtfinále. První poločas se nám příliš nepovedl (7:5), ale ve druhé půli se holky konečně probraly a soupeře jasně přehrály (20:7).

Do čtvrtfinále jsme tak šli z druhého místa ve skupině a čekalo na nás plzeňské derby proti Slavii VŠ. Do něj si holky přenesly dobrou náladu z předchozího zápasu a po většinu času jsme byli lepším týmem. Především obrana fungovala na výbornou a pro soupeře bylo velmi těžké se střelecky prosadit. Postupně se nám tak podařilo vybudovat tříbrankový náskok. Bohužel posledních 5min se vůbec nevydařilo, holky začaly zbytečně zmatkovat v útoku a soupeř naše chyby trestal z rychlých útoků. Zápas proto skončil remízou, po níž následoval sedmičkový rozstřel. Zatímco naše tři střelkyně své pokusy proměnily, tak soupeř trefil poslední ranou tyč a z postupu jsme se mohli radovat my.

V semifinále nás čekal na turnaji výborně hrající Písek, s nímž jsme se potkali před týdnem na desetiboji, a ve hře jej tam poměrně jasně přehráli. Tomu odpovídal i vstup do utkání a sebevědomí holek, kdy jsme opět velmi dobře bránili. Bohužel po 8min nás postihl výpadek, kdy jsme v útoku kupili chybu za chybou a soupeř snadno skóroval z protiútoků. Po třech rychlých brankách v řadě holky bohužel přestaly věřit tomu, že by zápas ještě bylo možno otočit, nemohla poločasová přestávka, ani time-out, a druhý poločas se dohrával již jen z povinnosti (14:23).

V souboji o třetí místo jsme věřili v reparát proti Strakonicím. Z prvního zápasu se holky dokázaly poučit a obrana fungovala o hodně lépe. Po vyrovnaném prvním poločasu se nám ve druhém podařilo odskočit o 2 branky, ale bohužel se nám opět nepodařil závěr. V posledních 5 minutách jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku, zatímco soupeř po našich chybách skóroval hned pětkrát a zápas tak otočil (10:12).

Celkově turnaj přinesl hodně nevyrovnané výkony, kdy jsme byli schopni kohokoliv porazit, ale zároveň s kýmkoliv prohrát. Po fyzicky i psychicky velmi náročném desetiboji se nám nepodařilo hlavy holek naladit vždy na tu správnou vlnu a v okamžicích, kdy se výsledkově nedařilo, šlo sebevědomí holek strmě dolů. Z jednotlivců určitě jeden z nejlepších turnajů v sezoně odehrála Ája, která se často snažila o zakončení (byť z dálky mělo být střel ještě o hodně více). Od ostatních spojek jsme ale určitě čekali lepší výkon. Solidní počet branek přidala naopak křídla (zejména Marky, Sofi a Amča), byť na ně vypotřebovala někdy až příliš vysoký počet střeleckých pokusů. U brankářek byly výkony hodně proměnlivé a obě určitě pamatují lepší výkony.

Bramborovou medailí z Kynžvartského poháru jsme tak zakončili formálnější část sezóny, korunovanou titulem mistryň republiky z Házenkářského desetiboje. Nyní nás čeká ještě zábavný výlet do Německa do Bayern parku a na konci června dovolenkový turnaj pod stany rovněž německém Waldkraiburgu.

Hrály: Boušová 3 střely / 2 góly, Kampfová 19/14, Krejčí 27/16, Kurešová 26/17, Markupová 11/4, Mašková 14/6, Mojsza13/6, Pivoňková 2/1, Potokii 21/11, Přerostová 17/8, Randová 19/13, Rybová 31/21, Sýkorová 35/25

Chytaly: Boušová, Pivoňková