Kynžvartský pohár – bronz pro starší žačky (7. – 9. 6. 2024)

| Přečteno 232x

První zápas jsme odehráli proti HK Spartak Ústí nad Labem. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou a vyhráli jsme 22 : 10. (Ve druhém poločase chytala Vendy Samcová.)

Podobně to vypadalo i ve druhém utkání proti Českým Budějovicím, které jsme vyhráli 24 : 7. (Ve druhém poločase chytala Níky Egermajerová.)

Třetí zápas nás čekal velmi nebezpečný soupeř – HBC Strakonice. První poločas jsme častěji vedli my, i když to bylo poměrně vyrovnané. Nám se podařil vstup do druhé půle a soupeřky 9 minut nedali gól. Odskočili jsme a utkání dovedli do vítězného konce 22 : 13.

Ani poslední páteční zápas nebyl jednoduchý. Sice jsme byli proti DHC Slavia Praha B jasným favoritem, ale dlouho se nám nedařilo gólově odskočit. Až osm minut před koncem se to povedlo a nakonec jsme vyhráli 14 : 8.

V sobotu ráno nás nejprve čekaly Háje. Začátek byl jednoznačně v naší režii (7 : 2). Pak přišel útlum – 13. minuta 9 : 9. I o poločase bylo vyrovnáno. Ve druhé půli byly zpočátku Háje lepší a vypracovaly si až tříbrankový náskok. Změnou obranného systému tři minuty před koncem jsme se dokázali dostat do zápasu zpět. V závěrečných vteřinách Vendy ranou z dálky vystřelila ne zcela zasloužené vítězství 19 : 18.

Pak nás čekal další nepříjemný jihočeský soupeř – Sokol Písek. Rychle jsme prohrávali 0 : 2 a až v 6. minutě jsme srovnali na 3 : 3. Přetahovaná pokračovala. O poločase jsme vedli 12 : 10, ale Písek nepovolil a i ve druhé půli bojoval až do konce. Ze stavu 19 : 15 ve 27. minutě dotáhl na 19 : 19. Pak se ale dvakrát trefila Emilka z křídla a vyhráli jsme 22 : 20.

Poslední sobotní utkání proti Jindřichově Hradci jsme zvládli relativně v pohodovém tempu. Sice jsme až příliš často nechávali soupeřky dohrát do vyložených šancí, ale na druhou stranu se nám i dost míčů podařilo získat. Vyhráli jsme 20 : 10.

Semifinále proti DHC Slavia Praha jsme bohužel vůbec nezačali vůbec dobře. V útoku jsme byli pasivní a v obraně chybovali. Soupeřky opakovaně vedly (3 : 0 a 4 : 2). Do poločasu jsme stáhly na 4 : 5. Ve druhé půli jsme nejprve srovnali, pak už ale byly šťastnějším týmem soupeřky. My jsme se nemohli trefit, a tak nám opět odskočily na třígólový náskok (6 : 9). V závěru jsme stáhli na 8 : 9, ale vyrovnat už jsme nestačili. Prohráli jsme 8 : 9.

K utkání o bronz jsme nastoupili znovu proti Písku. Od začátku bylo jasně vidět, že holky si chtějí poslední utkání této sezóny užít a že se chtějí rozloučit medailí. V šesté minutě jsme vedli 4 : 0, ve 14. již 10 : 3. Výborné utkání odehrály Róza i Naty Dlesková. Ve druhé půli jsme nepřestávali tlačit a i poměrně dobře bránili. Vyhráli jsme zaslouženě 22 : 10. S turnajem se loučíme bronzovou medailí.

Celkově:

Družstvo herně i gólově táhly Róza a Vendy, velkým přínosem byly také Bety a v brance Lucka Kaucká. Z hráček 2010 se opět nejvíce zapojily Naty, Egi, Julča a Čarda. Příliš se nedařilo křídlům, hlavně v první polovině turnaje.

Hrály:

Cvačková 2, Čardová 15, Červená 32, Dlesková 19, Egermajerová 17, Haberová 5, Kaucká 1, Pluhařová 7, Poskočilová 15, Rampová 2, Samcová 27, Sedláčková 6, Šlechtová 7, Vodrážková 18

Chytala Kaucká.