Mináček pro Přípravky (26. 5. 2024 Praha)

| Přečteno 156x

Jen jedno vyspinkání a už tu byl další turnaj. Tentokrát Mináček pro přípravky.

Poprvé hrály hráčky ročníky 2014 a 2015 spolu na turnaji v šestkové házené.

Vstup do turnaje měly holky opravdu excelentní, když si výborně poradily v prvním utkání s DHC Slavia Praha (pozdějším bronzovým medailistou). Linda výborně bránila na středu a ostatní jí vydatně pomáhaly. Hráčkou zápasu byla jednoznačně Kačka Klaudová, která dala 5 gólů z pravého křídla. Po celé utkání jsme měli převahu a nakonec jsme zvítězili 15 : 6.

Druhé utkání jsme pěkně pomíchali sestavu a holky opět zahrály velmi dobře. V pohodovém tempu, kdy hned 9 hráček z 12 dalo gól, jsme porazili Háje 14 : 3.

Třetí zápas proti Kobylisům jsme předvedli prachbídný výkon. Ani 14 ztraceným míčů a ani mizerná koncovka trenéry rozhodně nepotěšili. Sice z toho byla výhra 12 : 6, ale opravdu nebylo čím se chlubit.

Čtvrtý zápas proti Astře už to bylo výrazně lepší. Tentokrát se gólově zapojilo hned 10 hráček a došli jsme si pro další výhru 20 : 6.

Pátý zápas byl náš finálový. Přímý souboj s Pískem o zlatou medaili. My jsme měli výborný první poločas. Hodl skvěle chytala v brance, v útoku se do branky soupeře trefilo hned šest našich hráček (a Máca dokonce 2x). O poločase jsme vedli 9 : 3. Druhá půle se nám bohužel vůbec nevydařila. Trápila nás zejména nepřesná koncovka (vystřelili jsme 13x, ale gól z toho byl jen jeden). Do toho jsme se několikrát nevrátili včas do obrany, no a o několik míčů jsme se připravili technickými chybami. A tak soupeř postupně nejen dotáhl, ale i otočil na 11 : 10 a my už jsme nedokázali odpovědět.

Obsadili jsme 2. místo a získali stříbrné medaile.

Celkově:

Holky zaslouží velkou pochvalu. Po většinu turnaje (až na poslední poločas) byly na hřišti lepším týmem. Skvělou vizitkou byla naše kolektivní hra – už se podařilo několik akcí i na více přihrávek. Velkou radost nám dělá, že holky hrají nesobecky a nebojí se přihrát kamarádce do šance. Všechny hráčky nastřílely velkou spoustu gólů.

V brance předvedly všechny brankářky solidní výkony.

Nejvíce se dnešní turnaj povedl Kačce Klaudové, a tak byla vyhlášena nejlepší hráčkou družstva.

Hrály: Aichingerová, Cviklová, Fryčková, Hodlová, Indráková, Klaudová, Kleinová, Machová, Müllerová, Schejalová, Uhlářová, Vildmanová

Chytaly: Aichingerová, Hodlová, Kleinová, Pavízová, Schejbalová, Uhlářová