Jednodenní turnaj se zlatou tečkou (Háje Praha 25. 5. 2024)

| Přečteno 256x

Výběr mladších žaček, složený převážně z ročníku 2012, se zúčastnil jednodenního turnaje na pražských Hájích. Vzhledem k počasí turnaj nakonec proběhl v hale v Praze Úvalech.

V prvním zápasu se hráčky utkaly s týmem z Mělníku. Po vlažném začátku se děvčata rozehrála k dobrému výkonu. Jejich hru zdobila dobrá obrana se solidním útokem, a tak výhra 8:5 nikoho nepřekvapila.

Po tomto zápase nás čekal silnější soupeř z Českých Budějovic. Utkání jsme měli celou dobu pod kontrolou a vítězství 11:8 nás naplnilo optimismem do dalšího průběhu turnaje.

V dalším zápasu jsme narazili na domácí tým Háje Praha. S tímto soupeřem jsme se nedávno střetli na Memoriálu Karla Šulce. Začátek zápasu se nesl v naší režii. Bohužel od čtvrté minuty po sérii ztracených míčů jsme začali prohrávat rozdílem dvou branek a trvalo nám pěknou řádku minut, než jsme zápas otočili v náš prospěch. Konec utkání se nesl v napětí, zda náskok udržíme. Nakonec vše dobře dopadlo (10:9).

Posledním soupeřem byl tým z Poděbrad, asi nejslabší ze všech soupeřů. V brance nastoupila Sabča, která se blýskla několika pěknými zákroky, splatila důvěru a zasluhuje pochvalu. Ostatní hráčky si zahrály na postech, na kterých většinou nehrají. Spojky si užily hru na křídlech a křídla se blýskly pěknými kombinacemi na spojkách. Vítězství bylo na světě v poměru 18:3.

Celkově jsme tak na turnaji získaly zasloužené zlaté medaile. Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášená Michalidesová Nella.

Hrály: Urbanczyková Daniela 5, Mašková Viktorie 3, Roubová Eliška 4, Bergerová Dominika 6, Brabcová Sabina, Dobiášová Sofie 1, Lepší Michaela, Šliková Nelly 3, Zelená Tereza 5, Duchková Kateřina 3, Michalidesová Nella 9, Mojsza Anasztázia 8.

Chytaly: Duchková Kateřina, Brabcová Sabina, Dobiášová Sofie