Mináček pro mini (25. 5. 2024 Praha)

| Přečteno 360x

Krásného turnaje Mináček se zúčastnilo v sobotu 25. 5. hned 5 týmů DHC Plzeň.

Jeden tým startoval v kategorii 6+1, dva týmy v kategorii 4+1 pokročilí a dva týmy v kategorii 4+1 začátečníci.

DHC Plzeň (6+1) – stříbrná jízda

K prvnímu zápasu nastoupily holky s až příliš velkým respektem. Některé hráčky po celý zápas nenašly odvahu k větší aktivitě. V obraně se také příliš nedařilo a Slávistky nás přetlačily, kdy si vzpomněly. Do toho se přidalo značné množství nevyužitých šancí, a také ubreptnutých míčů. I přes velkou snahu Ziky v útoku jsme prohráli zcela spravedlivě 6 : 11.

Druhé zápas byl naprosto odlišný. Všechny holky chtěly na branku a hned 8 jich skórovalo. Dařily se dohrávky do pivota, kde se výborně pohybovala Viky. V brance zářila Hodl (za celé utkání dostala jen 2 branky). Kromě dobrých zákroků přidala i řadu krásných asistencí do rychlého útoků. Hned 18x se nám podařilo získat míč. Vyhráli jsme 23 : 2.

Třetí zápas proti Kobylisům jsme podali průměrný výkon. Konečně už se rozehrály Šafy a Zajda. Střelbou z dálky se přidaly Kája i Ziky. Po relativně vyrovnaném prvním poločase jsme zvýšili tempo v tom druhém a vyhráli 17 : 8.
Pak nás čekal tým, ve kterém pod názvem Astra startovaly společně holky z Vršovic a Astry. Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého (soupeřky notně trápily v předchozím utkání pozdějšího bronzového medailistu Písek). Začátek se nám nedařil podle představ. V osmé minutě jsme prohrávali 4:7. Pak Barča S. vytáhla v brance několik parádních zákroků a v útoku jsme se vzchopili.

Poslední zápas proti Písku byl přímým soubojem o stříbro a bronz. První půle byla velmi vyrovnaná a my jsme prohrávali o jeden gól. Hned na začátku druhé půle jsme 3x po sobě ztratili míč. Naštěstí Barča S. neskutečně zavřela branku a dovolila soupeřkám za celou druhou část jen jeden jediný gól. To holky nastartovalo. V poli se dařilo hlavně Pavíze – výborně bránila pivota a získala 3 míče. My jsme zvýšili rychlost a několikrát  jsme soupeřky přehráli rychlým přechodem do útoku na více přihrávek. Předvedli jsme neskutečnou kolektivní hru, ve které se holky dobře orientovaly na hřišti a skvěle vzájemně viděli. Akce oceňoval potleskem i početný fanclub. Holky dotáhly utkání do vítězného konce (14 : 8) a zaslouženě se mohly radovat ze stříbrných medailí.

Celkově:

Na turnaj odjelo 13 hráček a všechny dostaly prakticky stejnou porci minut. Ve všech zápasech jsme pravidelně střídali dvě šestky. Holky tak mohly hrát úplně naplno a odmakat svých šest minut na hřišti. To v důsledku vedlo k tomu, že my jsme pořád na hřišti měli čerstvé síly, kdežto soupeřky už byly unavené. Navíc, patrně jako jediný tým na turnaji, se můžeme pyšnit tím, že všechny hráčky daly gól! A většina hned několik. Ale abychom jen nechválili – v obraně jsou velké rezervy – hlavně v nasazení a ve správném rozhodování (kdy soupeřku přerušit a kdy ji donutit k chybě). Také množství ztracených míčů (46) značně převyšuje množství získaných míčů (19). To vše ale vynahrazujeme aktivitou v útoku, kdy hrajeme krásně spolu a kdy jsou aktivní všechny hráčky.

Nejlepší hráčkou týmu byla Barbora Hodlová.

Brůhová, Cviklová, Čelustková, Fryčková, Hodlová, Chovanová, Indráková, Pavízová, Schejbalová, Troníčková, Uhlářová, Zajíčková, Zikmundovská.

DHC Plzeň (4+1 – 1A – růžová – Michal)

Předposlední víkend v květnu jsme si vyjeli do Prahy na tradiční Minináček. Hráli jsme 4+1 se stejně starýma holkama.

Nepočítaly se výsledky, hrálo se 2x9min a holky se pravidelně střídaly po 2  hráčkách zhruba po minutě a půl.
Hlavní důraz jsem chtěl klást na co nejrychlejší přihrávky, rychlé rozehrávání a pohybu do volného prostoru pro balony.
První zápas nám to dělalo problémy, snad to bylo ještě pomalejší než normálně a strašně nám padaly balony. Druhý zápas se nám přechod zlepšil, holky se začaly  prosazovat všechny a hlavně začaly létat přihrávky, dvě tři za sebou a zakončení, někdy vybíjení, ale akce to byly pěkné. Třetí zápas, no jak to říct, trenér se zapomněl, ale naštěstí tam byl Mára a prý to šlapalo na jedničku a celkově povedené, takže mu věřím a holky jsem pochválil 🙂 Čtvrtý zápas jsme hráli proti nejmenšímu soupeři, ve čtyřech to bylo moc, tak jsme to stáhli na tři hráčky a točili holky po celé lajně jako na hokeji. Opět z co největším důrazem na rychlé přihrávky minimálně dvě před zakončením. Pátý zápas byl ten divno zápas proti DHC B. Obě družstva se snažila. Rodiče v přátelské atmosféře na jedné hromadě s jasnou malou ambicí, aby to ty jejich holčičky o trochu lépe zahrály než holky z druhého družstva. Bylo to dobré, holky si zahrály a dalo se na to dívat. Poslední zápas jsme hráli proti Písečku, naše holky byly jasně silnější, takže jsme to dali bez klepání, ale tento malý handicap nebyl vůbec cítit a v zápase jsme jasně vyhráli a turnaj tak zakončili s velmi dobrým pocitem. Od prvního zápasu jsem viděl velké zlepšení v přejímce prvního balonu od brankaře a rychlému rozhlédnutí se po volné hráčce a druhé až třetí rychlé přihrávce do volného prostoru k zakončení. Holky, díky za turnaj a dobrý pocit po něm.
Fiřtová, Kleinová, Kodlová, Kumpová, Macháňová, Slámová, Vildmanová

DHC Plzeň (4+1 + 1B – bílá – Anička)

První zápas se nám dařilo v útoku, kdy jsme se dokázaly dostávat do zakončení. Podávaly jsme stabilní výkon v bráně a v útoku. Dařilo se nám v prvních dvou zápasech vyhazovat od brankáře dlouhé přihrávky. V dalších dvou zápasech nás zlobilo obsazování hráčů, ale po obdrženém gólu se nám dařilo hrát rychle dopředu. V tomto duchu jsme pokračovali i v dalších zápasech. Celý turnaj předváděly holky kvalitní a vyrovnané výkony. Výborně turnaj vyšel Anetce, která byla pilířem v obraně a tahounem v útoku. Stala se tak po zásluze nejlepší hráčkou družstva.