Minižačky: plzeňská liga 5+1 DHC Plzeň (19.5.2024)

| Přečteno 214x

V neděli 19.5.2024 uspořádalo DHC PLZEŇ v domácím areálu 31.Zš další kolo plzeňské ligy minižactva, tentokrát ve velké házené 5+1.

DHC Plzeň A

Po ranních chmurách a pesimistické předpovědi se Jarka ukázala jak všemocná žena a ze začátkem turnaje nechala vyjít slunce do krásného dne.

První zápas – divno zápas, jsme odehráli proti svým DHC B. Jak už to tak bývá, moc se nebránilo, obrana působila dojmem společenských tanců – hlavně se moc nesrazit. Díky tomu se v útočné části poměrně pěkně tvořilo a vytvářeli se šance. Bohužel to zakončení spíše odpovídalo školní hře na jelena, ale na zahřátí to byl dobrý zápas, ještě na velmi klouzavém mokrém povrchu.

Druhý zápas jsme hráli proti nejsilnějšímu družstvu Slavii Plzeň A. Kluci tohoto týmu jsou hodně jinde, ve všem – rychlostně, silově, celkově technicky a házenkářsky, a je až neuvěřitelné, že v takhle mladém věku je Kříža (trenér) dokáže takhle skvěle připravovat. A teď my. Neměli jsme co ztratit, ale hodně jsme se báli. Brankářky takhle rychlé střely vůbec neznají, takže to bylo skoro bez zásahu. Nestíhali jsme v ničem. Nemůžu říci, že by holky nechtěly, ale tohle byl jiný level a možná ukázka toho, jak budeme hrát za rok nebo dva – kéž by.

Třetí zápas jsme šli na Talent A a naštěstí jsme ze sebe dokázali shodit respekt z předchozího zápasu. V zápasu jsme jemně prohrávali, ale pěkné kolektivní snaze jak v útoku, tak v obraně se nedalo nic vytknout.

Čtvrtý zápas jsme hráli proti Talentu B a zde jsme byli absolutně vyrovnaným soupeřem. V bráně nestandardně nastoupila Zajda a z mého pohledu podala velmi dobrý výkon. V útoku se nám dařilo uvolňovat. Co bych vytknul, a to se neslo všemi zápasy, málo bojujeme o volné míče. Nejsme po nich hladoví. A druhá slabší činnost je přechod do rychlého útoku. Ne, že by tam holky nedoběhly, ale než tam brankář a hráčky prvníma dvěma přihrávkama dojdou, je obrana zformovaná a připravená. Musíme v této činnosti hodně přidat, aby jsme dokázali dávat lehké góly.

Poslední zápas proti slabšímu Chebu bylo takové, v cyklistickém žargonku, vyjetí únavy po turnaji a k navození dobré nálady. Holky si ho ve velmi volném a uvolněném tempu užily, gól si asi daly všechny a snad se naladily na další týden, kdy nás čeká pražský Mináček.

Hrály:
Aichingerová, Görnerová, Machová, Mülerová, Uhlářová, Vildmanová, Vrbová, Zajíčková, Zikmundovská

DHC Plzeň B

V prvním zápase jsme narazili na naše Áčko. Utkání bylo nesmírně vyrovnané, jak při osobce, tak při normální hře. Viděli jsme spoustu pěkných akcí od všech hráček.

Ve druhém zápase jsme narazili na kluky z Talentu B. Hra byla kompaktní, jak v obraně, tak v útoku a celkový výkon byl kolektivní a pohledný. Celý zápas jsme měli herně nad soupeřem znatelně navrch.

Další zápas jsme se utkali s, asi nejsilnějším týmem turnaje, kluky Slavie VŠ A. Hra byla obdobná, jako v předchozím utkání. Holky se nezalekly a byly klukům důstojným soupeřem. Jen nás v tomto utkání zlobilo zakončení.

Ve čtvrtém zápase jsme hráli proti klukům z Talentu A (spíš Talent B) a v pátém utkání byl náš protivník soupeř z Chebu (doplněný Kynžvartem). Oba zápasy odehrály holky jako přes kopírák. Holky dominovaly a předvedly opět nespočet pěkných akcí, hlavně při přechodu do rychlého útoku.

Holky odehrály celý turnaj na vysoké úrovni, a jak je psáno výše, hrály velmi pohlednou házenou.

Hrály:
Brůhová, Čelustková, Chovanová, Cviklová, Goernerová, Indráková, Fryčková, Hodlová, Klaudová, Macháňová