Žirafy na Memoriálu Karla Šulce 4+1 (11.5.2024)

| Přečteno 132x

V sobotu 11. 5. 2024 se uskutečnil Memoriál Karla Šulce 4+1. Na turnaji jsme měli přihlášeny dva týmy Žiraf – jeden ve skupině Profi (hrané na výsledky) a druhý ve skupině přípravka (bez výsledků).

Profíci

Hrací doba byla 2x 10 minut a „Profi“ tým DHC Plzeň Žirafy začal zápasem ve skupině proti Písku A. Hned první zápas byl po celou dobu vyrovnaný a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Nakonec byl šťastnější tým Písek A, když vyhrál těsným rozdílem 13:12. Náš tým tento výsledek nabudil, ale bohužel v dalších dvou zápasech jsme nastupovali proti starším a herně vyspělejším týmům VŠ Slavia Plzeň 2:27, a proti našim starším kolegyním DHC Plzeň černá 2:31. V posledním zápase ve skupině nás čekal soupeř z Prahy – Sokol Kobylisy. Přestože hráčky odehrály velmi pěkné utkání, na soupeře to nestačilo a prohrály 8:18.

Bylo tedy jasné, že budeme hrát o 7. až 10. místo. Zde jsme cítili velkou šanci na vítězství v některém ze zápasů. A skutečně přišlo, a to hned proti Písku B, kterého jsme jasně porazili 14:3. Hráčky se tak mohly radovat z první výhry. V dalším zápase nás čekal Písek A, se kterým jsme hráli už ve skupině. Tentokrát jsme neponechali nic náhodě a zaslouženě vyhráli 16:10. V posledním zápase nás čekal opět tým starších kolegyň DHC Plzeň Sluníčka. Před zápasem jsme věděli, že bude důležité pohlídat vysokou a silnou hráčku soupeře. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, všechny naše hráčky bojovaly až do úplného konce, ale bohužel šťastnější byl soupeř a byla z toho prohra 11:14. To nás ale vůbec nemuselo mrzet, protože se nám povedlo soupeře po celou dobu zápasu velmi potrápit.

Se dvěma výhrama jsme tedy byli na 8. místě, ale po kontumaci všech utkání jednoho ze soupeřů jsme se posunuli na konečné 7. místo.  S celkovým umístěním týmu jsem spokojen. Všechny hráčky udělaly pro výsledky maximum. V důležitých zápasech nás v brance držela dobrými zákroky Brabi, v útoku táhly „gólostroj“ týmu především Niki a Nelča a v některých zápasech se přidala Terka U. Důležitou součástí týmu byly i Laura a Terka P., které bojovaly jako lvice. Celý tým si zaslouží pochvalu za předvedené výkony, ale určitě máme na čem pracovat, abychom příště byli ještě lepší.

Nejlepší hráčkou týmu byla po zásluze vyhlášena Niki Tyllová.

Hrály: Brabcová, Kočišová, Pavelková, Přerostová, Tyllová, Uhlářová.

Přípravka

Soupeři Přípravka – Hopíci (Házená Rokycany), Milevské opičky (HC Milevsko), Kobylky (Sokol Kobylisy), Stráčata (HBC Strakonice), Letś go Veverky (TJ Sokol Praha Vršovice), Dravci (Handball Astra Praha).

Hrálo se bez počítání skóre, 2x 10 min. Vzhledem k tomu, že jsme měli devět holek, zvolili jsme střídání po pěti minutách celé čtyřky. Složení holek na hřišti jsme různě měnili a i v bráně se postupně všechny vystřídaly.

Bylo vidět, že se holky na tento turnaj moc těšily a snažily se plnit veškeré naše pokyny. Pohyb na hřišti i bez míče je už pro většinu holek standardní věc. Občas u některých byla slabší obrana, ale našly se i takové, které nás svou bojovností překvapily.  U holek bylo poznat, že se zase posunuly ohledně teamové hry – více si dokázaly přihrát a pomoct si v obraně. Překvapivě nejlepší zápas byl ten poslední, kdy jsme si říkali, že už budou holky unavené ze Sluníčka a skákacího hradu. I když se góly nezapisovaly, každá z holek si domů odnášela dobrý pocit ze vstřeleného gólu. Všem se povedlo dostat míč do branky soupeře. Spolu s holkami jsme si celý turnaj užili.

Hrály: Alexandr, Kubatová, Kubrichtová, Račáková, Strnadová, Šourková A., Šourková S., Votavová, Zemanová