Plzeňská liga starších žaček – 18. 5. 2024 – Rokycany

| Přečteno 146x

V sobotu 18. 5. vyvrcholila Plzeňská liga starších žaček závěrečným turnajem v Rokycanech.

DHC Plzeň A

Áčko nastoupilo k  posledním dvěma utkáním pouze s devíti hráčkami v poli.

První zápas proti Rokycanům jsme rychle vedli a bohužel také rychle začali lajdačit a volit nesmyslná řešení. 18 ztracených míčů je určitě nepěkná vizitka. Také vstup do druhé půle se nám nevydařil (po pěti minutách vedly Rokycany 4 : 1). Pak jsme se trochu vzchopili a zvítězili 24 : 6.

Pak jsme nastoupili proti druhému týmu celé soutěže HK Slavia VŠ Plzeň B. To už byl soupeř zcela jiných kvalit. My jsme se nedokázali dostatečně koncentrovat – ani v obraně, ani v koncovce. Slavia vedla v první půli až o tři branky a my jsme až v závěru díky Vendy a Róze korigovali na remízový stav. Do druhé půle jsme dokázali vstoupit o dost koncentrovaněji. Kolektivní výkon všech hráček (branky Kristýnky i Tiny ve chvíli, kdy se zápas lámal) dokázal dotlačit utkání do vítězného konce 21 : 15.

Největší pochvalu zaslouží Vendy, která byla tahounem ze všech postů, a opět i Róza, která podala excelentní výkon v obraně a v důležitých chvílích přidala i branky v útoku.

Celkově Áčko zvítězilo v Plzeňské lize s bilancí 22 vítězství a 2 remízy.

Cvačková 4, Červená 10, Hřebejková 3, Kaucká 1, Klementová 2, Poskočilová 4, Přerostová 1, Rittichová 7, Samcová 12, Sedláčková 1

Chytaly: Kaucká, Rittichová

DHC Plzeň B

Béčko dohánělo zápasové manko z minulých turnajů a mělo„slávistický“ den.

První utkání nastoupilo proti silnějšímu ze slávistických týmů – HK Slavia VŠ Plzeň B. Vstup do utkání jsme měli velmi dobrý a po celý první poločas jsme drželi krok (8 : 8). Pak se ale přidala řada ztracených míčů, nepřesných zakončení a hlavně naivity v obraně. Slávie postupně odskočila a nám už se do zápasu nepovedlo vrátit. Prohráli jsme 17 : 22.

Druhé utkání proti stejnému soupeři jsme odehráli mnohem více bojovně. Všechny hráčky odevzdaly maximum. První půle skončila stejně jako v předchozím zápase 8 : 8. Druhou půli jsme několikrát prohrávali, ale vždycky jsme dokázali dotáhnout. V závěru Míša Pluhařová brankou z křídla zařídila více než spravedlivou a poctivě vybojovanou remízu 18 : 18.

Třetí utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň A jsme měli od začátku převahu, ale bohužel také 19 ztracených míčů. Pětibrankový náskok z první půle jsme nechali soupeřky snížit, ale v závěru jsme opět odskočili (vyhráli jsme 22 : 15).

Přáli jsme si v posledním utkání proti Chebu zabojovat o stříbrné medaile. Bohužel v zápase předtím Cheb vybojoval výhru s HK Slavia VŠ Plzeň B, a tím nám v tabulce definitivně odskočil.

I tak jsme chtěli předvést co nejlepší výkon a dokázat, že i proti dalšímu silnému soupeři dokážeme odehrát velmi dobré utkání. Pod taktovkou Egi a s velkým přispěním Naty, Julči a Čardy hlky vybojovaly další cenné vítězství 23  : 16.

Celkově:

Od prvního ne příliš povedeného zápasu jsme se postupně zlepšovali. Nejen hráčky 2010, ale i Zuzka a Ája dokázaly přepnout na vyšší rychlostní stupeň a předvádět výkony, které bychom si ve starších žačkách přáli vidět. V brance podala velmi pěkný výkon Hanka. V poli si zvláštní pochvalu zaslouží Emilka, která podala skvělý výkon nejen na křídle, ale netradičně i v pivotu!

Doufáme, že všechny hráčky budou v dobrých výkonech pokračovat i na dalších turnajích a že je dnešní zkušenosti posunou vpřed.

Čardová 18, Dlesková 10, Egermajerová 16, Haberová 6, Pluhařová 5, Rampová 2, Randová 5, Smutná, Sýkorová A. 5, Šlechtová, Vodrážková 13