Plzeňská liga mini 4+1 – HK Slavia VŠ Plzeň (18. 5. 2024)

| Přečteno 95x

Závěrečný turnaj kategorie mini 4+1 hostila HK Slavia VŠ Plzeň. Pro některé (resp. pro hráčky 2013) to bylo úplné rozloučení se čtyřkovou házenou. Jak jen to napsat. Mohlo být hůř! Bohužel se to nějak nepovedlo a všichni byli rádi, že se celý turnaj dohrál s předstihem. Nyní je samozřejmě řeč pouze o počasí.

Turnaj byl rozdělen na dvě skupiny. V jedné nás zastupovaly týmy DHC A s DHC B. V druhé náš třetí tým DHC C. Obrázek všech zápasů, všech týmů byl stejný. Střídačka zachumlaná do mikin a dek. V několika zápasech byla zapotřebí výměna nasáklého míče.
DHC C se postupně utkalo s VŠ D, Chebem B, Kynžvartem a holkama ze Slavie C. V týmu byla i naše nová hráčka Anežka, která zaslouží pochvalu za chuť chtít hrát a za samotnou hru, tedy někdy až přemíra snahy. 🙂 Holkám někdy chyběl pohyb pro míč, a také včasné obsazování hráček – pokud jsme měli zrovna bránít. Ale celkově se jim dařilo. Věříme, že to byl další turnaj, který holky posunul ke zlepšení. Ještě na závěr musíme pochválit Niky za pohyb na hřišti, hlavně v tahu na bránu a v zakončení.
Týmy DHC A a DHC B se ve skupině utkaly s VŠ A, VŠ B a  Chebem. Vše začalo vzájemným utkáním. To bylo naprosto vyrovnané  – obrana, útok, brána. Velmi pěkný zápas s velkým nasazením a bojovností od všech hráček, který snad alespoň trošku zahřál rodiče, když už to sluníčko neudělalo. Obě mužstva měla největší problém s týmem VŠ A, za který hráli pouze kluci. Po útočné stránce jsme jim byli vyrovnaným soupeřem, ale jejich velmi dobrý pohyb nám dělal problém v obraně.
DHC B se místo Chebu (malý počet hráček) utkalo v posledním zápase s Kynžvartem. Tento zápas byl z velké části ve „free“ stylu resp. hrajem bez faulů, zakončujeme levou rukou, zkoušíme pravou podstřelem nebo vymýšlíme jiné originální koncovky. V bráně nás držela Ziky, která si to užívala a mohla si zakřičet: „Góóól“, když se jí podařilo poslat „pozdrav“ gólmance na druhou stranu. Nejvíce variant v zakončení si vyzkoušela Viky. I když většina střel u holek nevedla ke gólu, tak si myslíme, že jim to vůbec nevadilo a měly i tak ze hry radost.
DHC A se v posledním zápase utkalo s VŠ B a tento zápas kopíroval předchozí zápas DHC B s tímto soupeřem. Obrana, bojovnost, tah na bránu, dát si míč a zakončení. V druhé části se několika výbornými zákroky v bráně předvedla Máca.
Celkově si holky v áčku i v béčku zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru. Nesmíme opomenout výkon všech hráček, co se postavily mezi tyče. Několik individuálních věcí, které by se daly zlepšit, se našlo. Probralo se během turnaje a z velké části se to holky snažily napravit hned v následujícím zápase. Což bereme jako velké plus, že holky naslouchají,  chtějí a doufáme, že si to přenesou dál.
Pro všechny holky z DHC od všech trenérů velká pochvala za turnaj i za to, že se popasovaly s nepříznivým počasím. Odměnou jim byla medaile  za celou skvělou sezónu, v které udělaly všechny velký házenkářský krok (skok) vpřed.
DHC A
Čelustková, Hodlová, Indráková, Klaudová, Müllerová, Vildmanová, Zajíčková
DHC B
Aichingerová, Bouzková, Machová, Schejbalová, Troníčková, Uhlářová V., Zikmundovská
DHC C
Doláková, Görnerová, Kumpová, Macháňová, Slámová, Trefná, Šebelová, Vrbová
Fotky hlavně z předávání medailí si můžete prohlédnout zde.