Tygřice poprvé na hřišti na Šulcáku 4+1 (11.5.2024)

| Přečteno 47x

V sobotu 11.5.2024 vyšlo nad areálem 31.Zš ještě jednou šulcákové sluníčko, aby se mohl tradiční květnový turnaj uskutečnit i pro ty nejmladší házenkářky v miniházené 4+1.

Na tomto turnaji se mimo dalších pět domácích družstev vůbec poprvé představila i naše předpřípravka “Tygřice.” Holky hrály v kategorii přípravek, kde se nehrálo na výsledky, ale i tak je čekalo šest náročných utkání proti povětšinou větším soupeřům. Hrálo se 2 x 10 minut.

Na turnaji jsme se postupně potkali s Kobylkama, Stráčatama, Hopíkama, týmem Let’s go Veverky, Milevskýma opičkama a s Dravci. Skok do zápasového módu byl velmi těžký. Celé první utkání se neslo spíše ve znamení rozkoukávání se a orientování se na hřišti. I přesto se nám podařilo i vystřelit na branku.

Holky hlavně bojovaly s pozorností, protože rušivých faktorů (fandící rodiče, letadla, sluníčko, trumpety, křičící trenérka 🙂 ..) bylo opravdu hodně. S každým utkáním ale rostla soustředěnost i odvaha, která se projevovala hlavně v množství střel na branku, které jsme několikrát i protěžili v pěkné góly, a na druhé straně také v obraně, kde jsme si v mnoha případech dokázali pohlídat své hráče a zabránit jim ohrozit naší branku. Velká pochvala patří všem, které se do branky postavily a statečně čelily střelám větších soupeřů.

Nejhezčí utkání jsme odehráli proti Milevským opičkám, které na tom byly velikostně stejně jako my a holky se najednou snadněji prosazovaly a soupeře poměrně jednoduše přehrávaly. Tento zápas nám ukázal, že na trénincích pracujeme správně a v holkách je do budoucna velký potenciál.

Mimo bohatý zápasový program splnil turnaj pro holky i roli teambuildingu. Společně strávené chvíle mezi zápasy na skákacím hradě nebo jen tak někde na trávě pomohly utužit jejich vztahy a většina už po roce dala dohromady i jména svých spoluhráček :).

Všechny holky musím moc pochválit. Postavily se před velkou výzvu, kterou zvládly s grácií a zápas od zápasu bylo na každé z nich vidět velké zlepšení. Jsem ráda, že si většina holek dokonce vstřelila gól a všechny se o to minimálně pokusily. Pochvala a díky patří i rodičům, kteří nám celý turnaj hlasitě fandili a zpříjemnili holkám první herní zkušenosti. Na konci si všechna děvčata odnesla medaili a zařádila si v hasičské pěně.

Hrály:

Cinková, Drábková, Nováková, Prosrová, Reisingerová, Štveráková, Švarcová, Tryčlová