Sluníčka na Memoriálu Karla Šulce 4+1 (11.5.2024)

| Přečteno 43x

Týden se s týdnem sešel a zase tu máme Šulcáček, teď ten menší 4+1. Tým Sluníček byl zařazen do kategorie profi 4+1. To znaméná – už to umíme, známe pravidla, rozhodčí už je rozhodčí a ne vysvětlující vychovatel a hrajeme na výsledky.

V prvním skupinovém zápase jsme narazili na pozdějšího suverenního vítěze celého turnaje – DHC růžová. Dostali jsme pěknou nakládačku, že tolik čísel ani na ukazateli skóre nebylo 4:33.

Naštěstí to byla poslední taková nálož. Další zápas jsme proti Písku zvládli s výsledkem 16:2, kde už se prosadily všechny holky. Zápasy plynuly ve velké rychlosti dále. Proti Strakonicím 6:18 a ač výsledek vypadá jednoznačně, hra byla docela dobrá. Čtvrtým soupeřem byly Vršovice a prohra 4:12 po statečném výkonu.

Díky těmto výsledků jsme hráli o 7. až 10. místo. Zde jsme si zahráli proti Písku A 16:10, proti Písku B 14:3 a nakonec proti DHC Žirafkám (ročník 2016 a 2017) 14:11.

Turnaj nebyl vůbec o výsledku, ale o tom si co nejvíce zahrát, naučit se orientovat, rychle zakončovat, přihrát si do volného prostoru. Holky odehrály celý turnaj v šesti, tedy pouze jedna hráčka na střídání. Pravidelně se střídalo  po 2 minutách, takže si všechny zahrály zhruba stejnou dobu. Díky hodně zápasům nám na konci už trochu klesala pozornost, ale i tohle je dobrý trénink do budoucna. Nejlepší hráčkou družstva byla Vrbka, pro kterou to byl i poslední Šulcák v kategorii 4+1.

Hrály:

Doláková, Kumpová, Macháňová, Slámová, Šebellová, Vrbová