Sluníčka na Memoriálu Karla Šulce 6+1 (4.-6.5.2024)

| Přečteno 54x

Na tradičním květnovém turnaji mělo DHC PLZEŇ v kategorii MINI 6+1 hned tři týmy. Po bronzovém týmu “DHC Růžová” nastupoval i tým složený hráčkami 2014 a 2015 “DHC Sluníčka.”

Turnaj jsme zahájili proti silnému Milevsku. Po odvážném vstupu do utkání a nadějném počátečním skóre 1:1 přišla delší gólová odmlka a zápas byl v režii Milevska. Holky odvážně bránily a chvílemi se jim dařilo v obraně zdvojovat, ale i přes veškerou snahu bylo Milevsko lepší ve všech činnostech. V útoku hrála statečně Linda s Cvíďou a Míšou Kodl. Pěknou střelu z dálky přidala i Aichy. Do dalšího zápasu některé holky přezujeme a snad se volné bruslení změní v házenkářské pohyby. Výsledek 4:16.

Do druhého zápasu jsme nabrousili brusle (dvě hráčky se přezuly) a hned se to projevilo lepším pohybem. Soupeře podobně velkého jsme se nebáli a velmi dobře bránili. V útoku se několikrát povedlo pěkné individuální uvolnění a když Aichy přidala tři pěkné zákroky v bráně, bylo již jasné, že výhra je po pěkném výkonu v kapse. Výsledek 9:3.

Holky začaly v bojové náladě po Mostíčku a chtěly si Píseček na písečku namazat na chleba. Rychle se ale projevila dobrá kvalita soupeře. Přehrávali nás v obraně, kde Písek předvedl několik pěkných kombinací. V útoku jsme se nedokázali prosazovat na dobrou obranu. Velmi dobrý zápas zahrály Barča a Cvíďa, které svojí bojovností a nebojácností táhly náš útok. Písek byl prostě lepší, ale holky zahrály na maximum toho, co v současné chvíli mohou. Výsledek 9:16.

Ke čtvrtému zápasu jsme nastoupili proti Hájím. Holky hrály odvážně a všechny hráčky chtěly na branku. V obraně se nám nedařilo včas přerušovat. Ve druhém poločase přišlo zlepšení v obraně, ale menší střelecká úspěšnost v útoku. To vedlo k celkové výhře 10:9. Byl klasicky zápas kočka – myš, povol – přitáhni a teda holky na konci přitáhly pořádně a užily si velkou radost.

Proti výrazně většímu a těžšímu soupeři z Velkého Meziříčí jsme podali trochu zabržděný výkon. Na holkách už byla znát únava. V útoku nám padaly přihrávky a v obraně se nám nedařilo být silní v individuálních soubojích. Víme, na čem musíme zapracovat a v dalších utkáních se na to budeme více soustředit. Celkově se holky ale snažily a  do zápasu se zapojily všechny. I přes prohru to bereme jako cennou zkušenost. Výsledek 5:11.

Se Slávkou – starou známou, jsme nastoupili už vyloženě k večernímu zápasu. Začátek utkání odrážel již nahromaděnou únavu, ale po prvních 10 minutách se vše změnilo ve vyhecovaný souboj o každý balon. Obě mužstva tahala co mohla a výsledkem byla spravedlivá remíza. Skvěle zachytala Vrbka. Výsledek 6:6.

První nedělní zápas za brzkého rána se zbytky ospalků v očích jsme s chutí vyrazili do posledního skupinového zápasu. Nezalekli jsme se větších protihráček a statečně zdvojovali v obraně a přerušovali. Zdvojovat se dařilo zejména Evičce. První poločas jsme zakončili lichotivou, až překvapivou, remízou. Ve druhém poločase nás brzdilo neproměňování šancí, a tak jsme přestali mít potřebný tlak v útoku. V obraně jsme neudrželi nejlepší hráčku soupeře, která zápas rozhodla v náš neprospěch. Celkový výkon byl super, holky šlapaly, co mohly. Výsledek 8:11.

A zase přišel – zápas blbec. Nad Sluníčky se zatáhlo, vlastně se nic nepovedlo, takové malé zatmění. Slabé v obraně i v útoku. Kynžvart byl starší a fyzicky vyspělejší, což holky po pár minutách zjistily a začaly mít velký respekt. Celkový výsledek je nelichotivý, ale to nevadí. Čekají nás další zápasy, kde si zlepšíme náladu z výkonu. Výsledek 3:16.

O výkonu proti Chebu se dá říct, že parní válec je náš mladší brácha. Od úvodu jsme měli zápas v naší režii. Výborný výkon podala Aichy v bráně. Linda měla krásné zisky míčů a trháky. Barča válcovala obranu soupeřů svými kličkami a diváci spokojeně povzbuzovali a trenéři byli samý úsměv. Doufáme, že tento výkon předvedou holky i v posledním zápase. Výsledek 15:3.

Povzbuzeni euforií z minulého zápasu, jsme vlétli do dalšího zápasu. Parní válec nezastavoval a přejel i Most. Aichy svou poctivou obranou otrávila mostecké hráčky a Linda měla prostor pro získávání míčů. V útoku se nám dařilo uvolňovat a proměňovat jasné šance nebo je alespoň přetavit v sedmičky. I přes spršku v druhém poločase to náš výkon nerozhodilo a rozdílem třídy jsme ovládli i druhý poločas. Všechny holky zaslouží pochvalu za bojovnost. Výsledek 11:1.

Do dalšího zápasu s Kobylkama jsme vstoupili v duchu praního válce a rychle vedli 5:2. V tu chvíli nám ale bohužel začla docházet pára. Soupeř hru vyrovnal a druhý poločas trpělivě stahoval. My k tomu přidali několik technických chyb. To vše vedlo ke konečné, trochu nespravedlivé, prohře o jeden gól. Plichtička by nám na závěr turnaje slušela. Výsledek 9:10.

Závěrem chci všem rodičům poděkovat za třídenní podporu jak fanouškovskou, tak i organizační. Holky dle mého a Aničky názoru až na výpadek s Kynžvartem zahrály velmi povedený turnaj. Když k tomu přidáme, že jsme neměli ani jednu 2013, jedná se o dobrý základ do dalších ročníků, kdy tyto holky budou určitě chtít dosáhnout ještě lepšího výsledku a hlavně předvedené hry.

Aichingerová, Bouzková, Cvikolvá, Klaudová, Kodlová, Machová, Schejbalová, Šebellová, Vildmanová, Vrbová

Chytaly: Aichingerová, Schejbalová, Vrbová