Žákovská liga – 6. kolo – DHC Plzeň (12. 5. 2024)

| Přečteno 118x

Poslední kolo Žákovské ligy přineslo pro DHC Plzeň opět výhodu domácího prostředí, a tím i podporu fanoušků (děkujeme!)

První zápas proti Jindřichově Hradci jsme zpočátku vlažně bránili. V útoku to ještě nějak šlo, ale obrana byla žalostná. Ve druhé půli jsme se zvedli, přece jen něco odbránili. V brance výborně zachytala Hanka. Přidali jsme i na aktivitě v útoku a nakonec vyhráli 22 : 15.

Druhý zápas proti HC Háje Praha jsme měli na začátku velkou převahu, kterou jsme nedokázali proměnit v góly. Také obrana byla hodně ospalá. Až ke konci první půle jsme se rozehráli k našemu standardu a odskočili jsme na poločasových 13 : 5. Na začátku druhé půle začal hrát soupeř na dva pivoty a my jsme opět hodně špatně bránili. Pak už jsme se trochu aklimatizovali a závěr zápasu zase patřil nám. Vyhráli jsme 26 : 13. Pochvalu zaslouží Lucka v brance.

Třetí zápas proti Kuřimi byl naprosto jednoznačný od samého začátku (v čase 3:38 už jsme vedli 5 : 1). V rychlém tempu jsme zvládli sázet góly rovnoměrně po celý zápas a vyhráli 32 : 11.

Poslední zápas proti Olomouci sliboval atraktivní utkání. Oba týmy hrály rychlou a pohlednou házenou a až do 13. minuty žádný nedokázal gólově výrazněji odskočit. Závěr poločasu ale vyzněl lépe pro náš domácí tým (15 : 11). Ve druhé půli se soupeřky dlouho nemohly trefit a my jsme pokračovaly v rychlém tempu. Po několika gólech z rychlých útoků (Róza, Naty, Vendy) svítilo na ukazateli 20 : 11. V závěru druhé půle Hanačky výsledek trochu zkorigovaly (26 : 20), i tak ale byla patrná převaha domácích.

Cvačková 2, Čardová 6, Červená 10, Dlesková 8, Egermajerová 14, Haberová 3, Hřebejková 1, Kaucká 1, Pluahřová 1, Poskočilová 6, Rampová, Rittichová 22, Samcová 15, Sedláčkvá 3, Smutná 2, Vodrážková 12

Chytaly Kaucká, Sýkorová.

Celkově:

Tímto turnajem jsme uzavřeli naše letošní účinkování v Žákovské lize, a to s bilancí 23 výher a 1 prohra.

Medaile je jistě cenným úspěchem a skvělým výsledkem. Určitě nás ale mrzí prohra o jediný gól (a ještě v závěrečných vteřinách) s vítězem soutěže HC Zlín A. Nejtěžší zápasy jsme odehrály kromě Zlína ještě s oběma Sláviemi – pražskou i plzeňskou.

Holky zaslouží za celou cestu soutěží ohromnou pochvalu!

Naše hra se opírala především o výborně hrající trojlístek hráček ročník 2009 (Lúca Rittichová, Róza Červená a Vendy Samcová). Všechny opakovaně předváděly nejen velkou kvalitu v útoku, ale také v obraně. Velkým dílem přispěly a pokrok v průběhu sezóny udělaly i obě pivotky – Míša a Bety.  Výborně se ale zapojily i hráčky ročník 2010 (Naty Dlesková, Niky Egermajerová, Julča Vodrážková, Eliška Čardová). Dokázaly udržet vysoké tempo hry a v důležitých chvílích na sebe vzít zodpovědnost. Dále bychom chtěli pochválit také Emilku s Lexou – obě dvě vždy nesmírně poctivě a s velkým sebeobětováním nastoupily na hřiště, aby týmu pomohly. Velkou zásluhu na výsledcích měly i brankářky, které se zlepšovaly turnaj od turnaje.  A na závěr pochvala pro všechny, které zatím nebyly jmenovány, protože i ony do Žákovské ligy zasáhly a na výsledku mají podíl. Děkujeme za pomoc také Kačce Krejčí a Nelče, které nasbíraly cenné zkušenosti, a také týmu pomohly.

Závěrem už zbývá říct snad jen tradiční: Holky, děkujem! (Tak jsme druhý no a co…)