Žirafy na Memoriálu Karla Šulce 6+1 (4.-6.5.2024)

| Přečteno 68x

O prvním květnovém víkendu 4. – 6. 5. 2024 proběhl 31. ročník Memoriálu Karla Šulce na domácích hřištích našeho klubu.

Několik hráček týmu Žiraf mělo možnost se vůbec poprvé představit na tomto turnaji ve velké házené 6+1 a společně s několika minižačkami vytvořit jeden tým.

Ve skupině se tým DHC Plzeň Žirafy postupně utkal v zápasech proti DHC Slavia Praha I s výsledkem 0:20, Jindřichův Hradec 1:15, HC Hvězda Cheb 7:9, Černí Andělé (Most) 5:7, ŠKH Rohožník Malacky 6:16 a Tatran Bohunice 2:24. Skončili jsme tak na posledním místě v základní skupině a dál jsme hráli o umístění na 19. – 22. příčce.

Nejprve jsme nastoupili proti DHK Baník Most 4:16, poté DHC Slavia Praha II s výsledkem 0:4 a k poslednímu našemu zápasu proti týmu HC Háje Praha 3:9. Celkové umístění týmu tedy bylo poslední 22. místo. Trenérům na konečném výsledku ale vůbec nezáleželo, i když hráčky výsledky několikrát obrečely.

Turnaj byl určen pro hráčky 2013 a mladší. V našem týmu byly hráčky 2015, 2016 a jedna 2017, a buď s minimálními zkušenostmi z velké házené, nebo s vůbec žádnými. Proto můžeme být na celý tým velmi pyšní, protože holky se nezalekly starších a velkých protihráček a všechny hrály s velkým nasazením, odhodláním a velkou bojovností v každém zápase. To se i během turnaje projevilo na individuálních výkonech každé jedné hráčky, které podávaly lepší a lepší výkony. V útoku se hráčky nebály chodit do uvolnění 1:1 a do zakončení. To vedlo k tomu, že se téměř každá hráčka dokázala během turnaje gólově prosadit. Také hráčky velmi dobře spolupracovaly jako tým (vyjma jednoho zápasu) a bylo vidět velké zlepšení ve spolupráci v obraně. Během turnaje jsme i slyšeli chválu od trenérů soupeře na jejich výkony, z čehož máme velkou radost.

Věřím, že si všechny hráčky hezky zahrály, nasbíraly cenné zkušenosti a celý turnaj si užily, tak jako trenéři.

Hrály:

Fiřtová, Kočišová, Kleinová, Kumpová, Macháňová,Přerostová, Slámová, Tyllová, Uhlářová