Rozlučka se sezónou na výbornou! DHC PLZEŇ 29:28 DHC Sokol Poruba (11.5.2024)

| Přečteno 118x

K poslednímu utkání sezóny 2023/24 nastoupila v sobotu 11.5. ženská složka DHC PLZEŇ v 17:30 proti Porubě.

Do utkání vlétli domácí na výbornou. Plzeň určovala tempo hry a rychlou házenou nutila soupeře k chybám, které trestala a po sedmnácti odehraných minutách vedla již o pět branek 12:7. Poruba ale výtečně využila vyloučení Sáry Mancellari a během dvou minut snížila na 12:11. Plzeňanky naštěstí nepustily Sokol do vedení a v poločase šly z hrací plochy s náskokem dvou branek 18:16.

V druhé půli převzal taktovku tým z Ostravy, když se čtyřmi brankami v řadě poprvé dostal do vedení 19:21. Plzeňská děvčata se držela nejtěsněji, jak mohla, ale ne a ne utkání zlomit zpět na svou stranu. O to se až ve dvacáté deváté minutě postarala sedmimetrovým hodem Veronika Fenclová (28:27), která pak proměnila ještě jednu sedmičku a společně s posledním parádním zákrokem Evy Mancellari rozhodli vypjaté utkání 29:28.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

“Poslední zápas v sezóně se nám před domácím publikem povedl i zásluhou výborné atmosféry. Velký prostor dostali dorostenky Mancellari a Polanková a svoji příležitost využily. Velice dobře jsme vstoupili do utkání, ale pak jsme měli pětiminutovku, kdy jsme neproměňovali a měli problém s návratem do obrany. Koncovka byla dramatická, ale zvládli jsme ji výborně i díky dvěma perfektním zákrokům Evy Mancellari. Děkuji děvčatům, za výborný přístup po celou dobu plazy-out, kdy to pro ně nebylo vůbec jednoduché.”

Nyní už čeká hráčky pouze volno a odpočinek. Sezónu končí na šesté příčce a nezbývá než věřit, že v příští sezóně se bude dařit celou dobu a ne pouze v závěru. Děkujeme hlavně VÁM FANOUŠKŮM, za přízeň a podporu, když se dařilo a hlavně, když zrovna ne!

Hrály:

Bušauerová, Mancellari S. 3, Polanková 3, Drozdová 2, Franzová, Panošková 3, Galušková L. 3, Tomanová 3, Lásková 1, Melicharová 6, Galušková D., Benešová, Fenclová 5/5

Chytaly: Mancellari, Vrbková