Mladší žačky na Šulcáku (4. – 6. 5. 2024)

| Přečteno 196x

Ač tomu předpověď počasí dlouho nenasvědčovala, tak realita nakonec byla jiná a nejen na mladší žačky, ale i na všechny ostatní účastníky největšího turnaje pro nejmenší házenkářky nakonec čekalo i tradiční šulcákové sluníčko. Mladší žačky byly na turnaj rozděleny do třech družstev, kdy céčko bylo doplněno i minižačkami.

Áčko

V sobotu na áčko čekali spíše lehčí soupeři a výsledky tomu také odpovídaly. S béčkem Slavie Praha se holky pozvolně rozbíhaly, výsledek byl ale nakonec jednoznačný (21:4). To Pardubice už kousaly o trochu více, ale po poměrně pěkném výkonu jsme i zde jasně vyhráli (19:9). Po obědě proti Kobylisům už to ale tak velká sláva nebyla (16:8). Proti Černým andělům z Mostu se pak holky dobře střelecky naladily (22:6), což ale bohužel nedokázaly přenést do nepovedeného posledního zápasu proti Velkému Meziříčí (13:11).

V neděli jsme pak věděli, že už nás budou čekat jen samí silní soupeři. Bohužel hned první utkání proti Milevsku určitě nepatřilo mezi povedené. Zbytečné chyby v útoku a nedůsledná obrana určitě k výhře vést nemohly (11:14). V posledním utkání základní skupiny proti Kynžvartu pak naopak holky předvedly asi nejlepší výkon v turnaji (18:8).

Ze základní skupiny jsme postoupili do semifinálové skupiny, do které se se nám počítala bohužel i prohra s Milevskem. Prvním soupeřem nám byla Slavie VŠ Plzeň. Byť jsme do zápasu vstoupili dobře, tak nakonec bohužel rozhodlo velké množství technických chyb v útoku, které soupeře nemilosrdně trestal z rychlých útoků (13:18). Semifinálovou skupinu jsme pak zakončili výhrou proti Olomouci, kdy výkon byl opět o něco lepší (21:15).

V pondělním programu nás tak čekaly boje ve skupině o 5. – 8. místo, v níž jsme nejprve po dobrém začátku a o poznání horším druhém poločasu porazili Zlín (16:13), abychom pak po dalším ne úplně dobrém výkonu prohráli s Pískem (11:19).

Celkově jsme tak na turnaji obsadili šesté místo, což určitě není umístění, nad kterým by se dalo nějak jásat. Výkony holek byly po celý turnaj hodně nevyrovnané a hodně závislé i na tom, v jakém psychickém rozpoložení byly během zápasů, kdy obzvlášť pokud se nedařilo, šla psychika holek hodně dolů, což ovlivnilo jejich další výkon. Nejlepší hráčkou družstva byla především s ohledem na obranu vyhlášena Nasťa. Pozitivem je to, že všechny hráčky se dokázaly významně střelecky prosadit a těší nás i vítězství Nelči se Símou v sedmičkovém rozstřelu.

Do finálového turnaje Házenkářského desetiboje, který se uskuteční od 31. 5. do 2. 6. 2024 v našem domácím prostředí, tak máme určitě na čem pracovat a věříme, že předvedeme lepší výkony, než jsme převedli nyní.

Hrály: Boušová 3 branky, Kampfová 21, Krejčí 9, Kurešová 21, Markupová 5, Michalidesová 9, Mojsza 8, Pivoňková 12, Potokii 14, Přerostová 10, Randová 19, Rybová 25, Sýkorová 21

Chytaly: Boušová, Pivoňková

Béčko

V prvním pátečním zápase se hráčky utkaly s týmem z Jindřichova Hradce. Zápas se odehrával v naší režii 10:6. Pochvala za předvedenou hru si zaslouží Verča a Ivanka.

V dalším zápase s týmem Háje Praha se projevila naše větší individuální kvalita, a proto jsme se mohli radovat z vítězství 14:9. Ale začátek utkání tomu nenapovídal 1:3. Pak to Domča vzala na sebe a utkání několika góly otočila v náš prospěch. V závěru zápasu lze pochválit i Elzu, která se blýskla několika brankami.

Po tomto zápase nás nás čekal největší favorit naší skupiny HK Slavia VŠ Plzeň. Soupeř který je nám dobře známý z plzeňské ligy. V průběhu první třetiny utkání jsme dokázali favoritovi vzdorovat soustředěnou obranou, kolektivní hrou a hráli jsme vyrovnanou partii až do stavu 5:5. Pak se projevila větší hráčská kvalita na straně soupeře 8:14.

Se soupeřem Házená Ledeč n. Sázavou, týmem s kterým jsme ještě nepotkali, jsme odehráli vyrovnanou partii 10:10. Celé utkání jsme vedli o jeden gól a soupeř v závěru vyrovnal. Zde nám chyběl pověstný kousek štěstí k naší další výhře v tomto turnaji a předvedený výkon pochvala pro Danču, která bohužel neměla pověstné štěstí při zakončení.

Následujícího soupeře DHK Zora Olomouc známe z moravských turnajů a věděli jsme, že nás nečeká vůbec nic lehkého, což
se nakonec také potvrdilo. V začátku utkání jsme statečně vzdorovali a pak po chybách v obraně a horším výkonu v útoku přišla prohra 9:14. V průběhu utkání Emma R. nastoupila jako krajní spojka a její rychlost, urputnost působila soupeřkám velké problémy.

Ve večerním utkání s Baníkem Most už hráčkám došly síly. S vyrovnaným soupeřem holky po individuálních chybách bohužel utkání prohrály 12:16. Zde bych chtěl pochválit Terku, která svojí hrou je schopná obsáhnout více postů.

V neděli nás čekal poslední zápas základní skupiny s Astrou Praha. Průběh hry a konečný výsledek 10:10 nám připomnělo páteční utkání s Házenou Ledeč n. Sázavou, které bylo taky vyrovnané, ale tentokrát dotahovaly naše hráčky a v posledních minutách vyrovnaly. Pochvala putuje k našim pivotkám, a to pro Nelču a Emu.

Po tomto zápase nás čekaly utkání v nadstavbové skupině. Utkání se Sokolem Kobylisy bylo vyrovnané a tomu odpovídal i výsledek 8:8. Zde nás podržela svoji střelbou ze spojky Lili.

S dalším soupeřem z Pardubic jsme drželi krok pouze v počátku utkání a následovala prohra 6:15. Tato prohra s velkým počtem obdržených branek nás, při započítání výsledku s Jindřichovo Hradcem, stála lepší umístění v nadstavbové skupině. Při rovnosti bodů všech 4 týmů jsme na skóre obsadili 3 místo.

V pondělí si hráčky zahrály další 2 zápasy ve skupině o 21. až 24. místo, kam se nám počítala remíza s Kobylisami). První pondělní utkání s Pískem B jsme odehráli v solidním tempu a tomu odpovídal i výsledek 14:8. Následovala porohra 9:14 se Středočeškami, které byly nad naše síly.

Mladší žačky DHC Plzeň B nakonec obsadily konečné 23 místo.

Výborný turnaj odehrála Domča, která opět navázala na svojí formu z průběhu podzimu. V brance se ve většině utkání dařilo Kačce, která nás podržela v průběhu turnaje spoustou výborných zákroků. Za výborné výkony a velké zlepšení své hry zaslouží pochvalu ni Ema Štolková. Za snahu během celého turnaje patří pochvala i Viky, i když od ní bych čekal lepší nasazení a větší snahu v zakončení.

Nejlepší hráčkou družstva byla vyhlášená Dominika Bergerová.

Hrály: Urbanczyková Daniela 1, Urbanová Ivana 8, Valentová Veronika 15, Mašková Viktorie 5, Roubová Eliška 9, Šliková Nelly 14, Rubášová Emma 3, Štolková Ema 8, Žďánská Liliana 14, Zelená Tereza 9

Chytala: Duchková Kateřina

Céčko

Tento tým nastoupil k turnaji ve velmi malém počtu sedmi hráček, a proto musel být povětšinou doplňován hráčkami minižaček a béčka mladších žaček. Holky zde měly především posbírat cenné herní zkušenosti, a to se také povedlo. Většina hráček zápas od zápasu sbíraly větší a větší odvahu, skoro všechny si vystřelily na branku a každý zápas se také zpevňovala naše obrana. Věřím, že si z tohoto turnaje a množství odehraných minut holky odnesou co nejvíce a v dalších zápasech nabité zkušenosti uplatní.

Hrály: Brabcová, Dobiášová, Klementová, Lepší, Němečková, Strejcová, Zapletalová + mini

Chytaly: Dobiášová, Brabcová + mini