Starší dorostenky: Házená Jindřichův Hradec 24:31 DHC PLZEŇ (4.5.2024)

| Přečteno 80x

Výrazně těžší zápas jsme čekali v sobotním utkání starší dorostenek. Už jen proto, že má Jindřichův Hradec ve svém středu nejlepší střelkyni soutěže Zuzanu Coufalovou, jejíchž 254 branek za sezónu je opravdu neskutečné číslo.
Nás ale konec sezóny zastihl ve výborné formě a i bez Máji a stále zraněné Vody jsme od začátku diktovali tempo hry. Výborná byla obrana, kde Laura velmi dobře operovala na hrotu a Zuny s Bury krásně zavíraly prostory a zdvojovaly nebezpečné spojky soupeře. I ostatní se přidaly a Áďa měla také spoustu pěkných zákroků, takže v 16. minutě byl stav až nečekaně příznivý (4:10). Do poločasu jsme nepolevili a šli do kabin s komfortním náskokem 8 branek 9:17. Celá první půle byla opravdu vynikající a bylo vidět, jaký kus práce holky za sezónu odvedly.
Začátek druhé půle byl trochu slabší, ale dokázali jsme se brzy dostat zpět do hry, abychom nepřipustili nějaký zvrat ve skóre. Koncentrace v posledních 30 minutách sezóny trochu opadla, takže jsme vyrobili nějaké zbytečné technické chyby, ale ani ty neměly na jasné vítězství 24:31 žádný vliv.
Tímto zápasem holky potvrdily, že bronz jim patří zaslouženě.
Bronzové medaile holky převzaly ve středu 8.5. v poločase utkání ženské MOL Ligy. Nyní už mají po sezóně a mohou si užívat zasloužené volno.

Budková K., Košková 4, Vaicová, Bezdičková 8, Loskotová, Špačková 9/3, Burjasová 1, Vopatová 2, Růžková 4, Palečková 1, Hanzlíková, Březinová, Šantorová 2, Pražáková
Chytaly: Chvátalová, Nyklesová