Body z domácí palubovky: DHC PLZEŇ 36:34 DHK Zora Olomouc (8.5.2024)

| Přečteno 94x

Státní svátek 8.5. využila ženská složka DHC Plzeň k odehrání dalšího utkání nadstavby na domácí palubovce proti Olomouci.

Střet dvou rivalů bojujících o vítězství v nadstavbové části soutěže začal velmi vyrovnanější (5:5), ale v osmé minutě si Zora začala postupně budovat vedení a rázem domácí ztráceli šest branek 6:12. To naštěstí zlomil time-out plzeňské lavičky, po kterém se Olomouc začala tropit velké množství technických chyb a Plzeňanky během šesti minut stáhli na rozdíl jediné branky 11:12. Hostující celek se ještě stihl vzchopit a do konce první půle si udržel mírný náskok 15:17.

S nástupem do druhého poločasu Olomouc také neotálela a rychle si vzala zpět šestibrankový náskok 19:25. Plzeň dokázala snížit 23:25, Zora opět odskočila 23:28, ale po pětibrankové šňůře domácích bylo srovnáno (28:28) a čekal nás napínavý závěr utkání. Ve dvacáté šesté minutě šlo DHC konečně do vedení 32:31 a ve dvacáté sedmé minutě vedli domácí už o dvě branky 34:32. Závěr si Plzeňanky pohlídaly a pár sekund před koncem pečetila jejich další vítězství gólem na 36:34 Tereza Panošková.

Hodnocení trenéra Richarda Řezáče:

”Musím děvčata pochválit za přístup k zápasu. V situaci, ve které se teď nacházíme to vůbec není jednoduché. Máme plnou marodku, některé hráčky teď nejsou 100% a ještě máme potrestanou hráčku z minulého utkání, takže možností nebylo moc. Přesto dnes každá odevzdala maximum. V zápase jsme dvakrát padali o šest branek, ale děvčata se nezlomila a bojovala až do konce a výhra jim za to byla odměnou. Jsem pyšný na to, jaké mají holky morální vlastnosti.”

Hrály:

Mancellari S. 6, Drozdová 1, Panošková 7, Galušková L. 5, Tomanová 4, Lásková 1, Melicharová 6, Galušková D., Benešová 1, Fenclová 5/5

Chytaly: Vrbková, Mancellari