Prague Handball Cup (29. 3. – 31. 3. 2024) – starší žačky

| Přečteno 120x

Tradičního velikonočního turnaje se v naší kategorii zúčastnilo 87 týmů.

První zápas s Astrou byl takový zahřívací. Od začátku jsme měli mírnou herní převahu a tu jsme přetavovali v góly. Všechny hráčky dostaly stejný prostor a většina se dostala i do herního zakončení. Vyhráli jsme 16 : 8.

Druhé utkání proti Šale jsme si mysleli, že to půjde samo. Ale nešlo. Nedařilo se nám ani v útoku ani v obraně. Šala hrála trpělivou, válecí házenou. My jsme zaútočili, neproměnili a znovu se bránili. Celkem 17 šancí zůstalo neproměněných. Prohráli jsme 9 : 10.

Třetí utkání proti Dánkám jsme měli mírně na vrch celý první poločas (12 : 9). Ve druhé půli jsme odskočili na 17 : 11 a mohlo se zdát, že už je zápas rozhodnutý. Pak ale přišla série našich neproměněných střel, ztracených míčů a bohužel i obdržených branek. Dánky postupně dotahovaly a my se nedokázaly chytit. Nakonec z toho byla jen remíza 19 : 19.

První sobotní zápas proti rumunskému týmu Ghimbav jsme odehráli v dobrém tempu. Branku dalo hned 10 hráček. Vyhráli jsme jasně 25 : 12.

Druhý sobotní zápas proti německému týmu Stutgart Metzingen II už jsme podali téměř náš tradiční výkon. Utkání jsme od začátku kontrolovali a zvítězili jistě 22 : 7.

Poslední utkání základní části bylo emočně velmi vypjaté. Rakušanky Wolfe Wien se snažily držet krok a po celé utkání bojovaly. Nicméně my jsme hrály dobře a od začátku jsme vedli a ani jednou jsme nedovolili soupeřkám se přiblížit. Ty ve druhé půli nedokázaly unést tíhu vývoje zápasu a postupně začaly hledat chyby všude jinde, jen ne u sebe. My jsme obrat nepřipustily a i díky 10 brankám skvěla hrající Lúcy jsme dokráčely k vítězství 22 : 17.

Neděli jsme trávili na Podvinném mlýně v hale č. II. Do první zápasu proti srbskému týmu HC Novi Beograd jsme opět vlétly s chutí. Dvěma góly skóre zápasu otevřela Lexa, vzápětí Lucka dvakrát vychytala křídlo. V páté minutě zvyšovala Egi na 6 : 0. Všechny hráčky hrály s nasazením a Srbkám nedovolily téměř nic. Brankářky se také činily – celkem 15 zákroků je skvělou vizitkou. Vyhráli jsme 20 : 13.

Druhý zápas nadstavbové části nás čekaly Michalovce. Ty byly o poznání bojovnější než Srbky v předchozím utkání. Nám se ale opět dařilo a kolektivně jsme soupeřky přehrávaly. Hned 9 hráček vstřelilo gól! Vyhráli jsme 24 : 14.

Postoupili jsme z nadstavbové skupiny a dále nás čekal německý tým HC Rödertal. Vstup do utkání se nám nepodařil. V osmé minutě už jsme prohrávali 3 : 6. Pak jsme se chytli a díky dvěma brankám Lúcy a jednom gólu Rózy dotáhli a do poločasu otočili na 9 : 8. Druhá půle začala naší gólovou smrští. Lúca dala gól z trháku, pak dvakrát po sobě získala míč a z trháků dala i další dvě branky. Pak se přidala Naty Dlesková gólem z křídla. Vzápětí přidala dva góly z trháků Róza. Hráli jsme v neskutečném tempu a díky rychlým střídáním neustále posílali na hřiště čerstvé síly. Soupeřky nestíhaly a my jsme s tímto velmi silným soupeřem nakonec vyhráli 25 : 16.

V dalším zápase nás čekal rakouský soupeř Hypo Nö I. Soupeřky měly jen jednu hráčku na střídání, a tak se od začátku snažily hrát pomalu. My jsme bohužel jejich tempo přijaly a nepodařilo se nám ho v průběhu zápasu změnit. Zápas byl vyrovnaný od začátku až do konce a žádný ze soupeřů nevedl o více než 2 branky. V první půli jsme to byli my, ve druhé soupeřky. Zápas směřoval do dramatické koncovky. Dvě minuty před koncem nás nejdřív Vendy poslala do vedení 13 : 12. Bohužel jsme neubránili (13 : 13). Z dalšího útoku jsme se dostali do gólové šance, ale neproměnili. Závěrečný nápor soupeřek jsme ubránili. Utkání skončilo 13 : 13. Následovali shot-outy. Ty jsou vždycky spíše otázkou štěstí, a to tentokrát bylo na straně soupeřek.

Celkově:

Skončit mezi nejlepšími osmi na turnaji, ve kterém je 87 týmů, je určitě dobrý výsledek. Nicméně jsme si vědomi toho, že poslední zápas (rakouské soupeřky Hypo Nö I) byly určitě v našich silách. Také finalista turnaje (Dunajská Streda) je soupeř, se kterým už jsme letos jednou vyhráli. A tak nás to mrzí. Nicméně další výzvy jsou v této sezóně ještě před námi. A my jsme rádi, že jsme do nich získali zkušenosti se silnými zahraničními soupeři.

Cvačková 2, Čardová 6, Červená 29, Dlesková 19, Egermajerová 15, Haberová 4, Hřebejková 5, Kaucká 1, Poskočilová 19, Rampová, Rittichová 55, Samcová 18, Sedláčková 7, Smutná 2, Vodrážková 14

Turnaj se nadmíru vydařil Lúce, která byla dle turnajových statistik nejlepší střelkyní turnaje.