Plzeňská liga starších žaček (24. 3. 2024 HK Slavia VŠ Plzeň)

| Přečteno 124x

V neděli 24. 3. 2024 proběhl v hale HK Slavia VŠ Plzeň další turnaj Plzeňské ligy starších žaček.

DHC Plzeň A

Áčko čekaly jen dva zápasy. První byl zápas s průběžně druhým týmem celé soutěže – HK Slavia VŠ Plzeň B. My jsme do utkání vstoupili lépe a prakticky celý zápas jsme vedli. Bohužel v závěru přišla série chyb a neproměněných šancí, a tak se nakonec domácí tým mohl radovat ze zisku jednoho bodu (19 : 19).

Ve druhé utkání nás čekaly mladé pušky z Kynžvartu. Ty hrají rychlou házenou a neustále dostávají soupeře pod tlak. My jsme ale hrály také velmi dobře a téměř všechny hráčky se zapsaly do střelecké listiny (nejvíce se dařilo Róze a Bety – obě 7 branek). K vidění byla řada pěkných kombinačních akcí. Vyhráli jsme 30 : 17.

Celkově: Lúca, Róza i Vendy prokazují ve všech utkáních herní zkušenost a často soupeřky přehrávají. Rezervou je ale proměňování, které se nám ne vždycky daří tak, jak bychom si přály. Bojovné výkony vysokého standardu předvedly Míša i Bety. Sympatický výkon podaly v Áčku všechny mladší žákyně. Velmi dobře zachytala Naty Boušková. Výborně do rychlých útoků startovala Amálka (ale určitě je ještě zapotřebí zapracovat na zpracování míče). Markéta s Áďou střídaly lepší a horší chvilky a rozhodně získaly cenné zkušenosti. Vysoký standard v brance předvedla Lucka Kaucká.

Boušová, Červená 14, Kaucká 3, Kurešová 3, Markupová, Poskočilová 7, Přerostová 3, Rittichová 11, Samcová 6, Sedláčková 2

Chytaly: Boušová, Kaucká

DHC Plzeň B

První zápas jsme odehráli proti Kynžvartu. Ten hrál odvážnou, útočnou házenou, a tak se šance střídaly na obou stranách. My jsme v první půli nedali hned 10 střel, a tak jsme vedli jen 9 : 6. Ve druhé půli už jsme mířili přesně a i díky šesti brankám Egi jsme vyhráli 26 : 19.

Druhé utkání bylo proti Chebu. Ten přijel ve značně oslabené sestavě, a tak naše brankářky moc práce neměly. V útoku se dařilo hlavně Naty Dleskové. Vyhráli jsme jasně 24 : 3.

Třetí zápas proti Rokycanům jsme využili hlavně na procvičení kombinací. Ty se dařily. A tak k osmi brankám Egi přidala dalších šest Čarda. Ani ostatní nezůstaly pozadu, a tak jsme vyhráli 25 : 13.

Čtvrtý zápas proti HK Slavia VŠ Plzeň B jsme měli mírnou převahu herní, ale nikoli gólovou. Až ve druhé půli jsme dokázali odskočit a i díky 10 zákrokům Nelči v brance jsme vyhráli 21 : 10.

Celkově:

Tak, jako byly Áčku oporou hráčky 2009, tak byly jasnými lídryněmi Béčka hráčky 2010, které už získaly řadu zkušeností v Žákovské lize. Naty, Egi, Čarda + neúnavná bojovnice Julča podaly velmi dobré výkony. Trenérky potěšil větší pohyb Čardy, která se snadno dostávala do zakončení a tvrdými střelami proměňovala. Snaživé výkony předvedly Emilka, Tonička i Rampa. I v tomto týmu se velmi dobře zapojily mladší žákyně, které všechny dokázaly dát gól. Byla to pro ně velká zkušenost, protože starší kategorie vyžaduje větší pohyb a rychlejší běh.

Velkou pochvalu zaslouží i obě brankářky – Hanka 41 % a Nelča 53 %.

Čardová 15, Dlesková 19, Egermajerová 23, Haberová 7, Kampfová 3, Pivoňková 2, Potokii 3, Rampová 1, Smutná 2, Sýkorová 4, Vodrážková 16