Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 31:29 DHK Baník Most (21.3.2024)

| Přečteno 114x

Po nešťastné remíze v Olomouci nás čekal netradičně ve čtvrtek 21.3.2024 doma další velmi těžký soupeř. Most v jarní části zatím ztratil jen dva body za těsnou porážku se Slavii Praha a v tabulce po nepovedeném podzimu už byl jen bod za námi. Naopak my, pokud jsme chtěli pomýšlet ještě na zisk medaile, museli jsme tento zápas zvládnout za 2 body.
Most přijel v plné palbě a mohlo se začít. Fyzickou převahu na straně hostujícího celku jsme se pokusili eliminovat pohyblivou vysunutou obranou, což se nám dařilo a v 11. minutě jsme se dostali do vedení 7:3. Důležité bylo, že se chytila Áďa v brance a tím jsme získali větší jistotu. Po zisku míče jsme se snažili hrát co nejrychleji dopředu a dávat snadné góly z rychlých útoků. Bylo jasné, že proti postavené obraně to bude těžká šichta, což se potvrzovalo, ale přesto jsme se dokazovali prosazovat i tak. Most prokazoval svoji kvalitu a další naše vedení 16:12 snížil do poločasu na rozdíl jediné branky 16:15.
Druhý poločas kopíroval ten první. Důležité bylo, že jsme ani jednou nepustili soupeře do vedení a ve vypjatých situacích jsme udrželi chladnou hlavu a stále plnili přesně náš herní plán. Další moment, který nám pomohl, byl návrat zraněných Anet a Majdy do sestavy, které jako ostatně všechny ostatní holky odvedly velký kus práce. Krásný zápas před výborně zaplněnou halou tedy skončil v náš prospěch 31:29.
Pro mě jsou tedy důležitější než boj o medaile naše výkony a progres jednotlivých hráček. To, že se dokáží měřit se staršími a zkušenějšími je odměna za jejich tvrdou práci.
Nyní nás čeká dlouhá pauza, po které vyrazíme k dalšímu utkání 20.4.2024 do Kunovice.

K. Budková, Košková 4, Stulíková 2, Vaicová, Bezdičková 4, Loskotová 2, Špačková 3, Burjasová 1, Vopatová 5, Růžková 2, Palečková 1, Polanková 7/2, Baumruková, Pražáková
Chytaly: Chvátalová, Nyklesová