2.liga mladších dorostenek: HK Spartak Ústí nad Labem 28:38 DHC PLZEŇ (17.3.2024)

| Přečteno 112x

V neděli 17.3.2024 po obědě vyrazila výprava béčka mladších dorostenek ke druholigovému utkání do Ústí nad Labem.

Do utkání jsme rozhodně nevstoupili, jak jsme chtěli a zbytečnými chybami dovolili soupeři jít do vedení 0:3. Až ve třinácté minutě jsme dokázali srovnat na 5:5 a o pět minut déle jsme konečně strhli vedení na svou stranu 6:9. V závěru první půle jsme se dostali až na čtyřbrankové vedení 8:12, ale vlivem abnormálního množství neproměněných šanci a zbytečných chyb v obraně jsme v poločase vedli pouze o dva 12:14 a o výsledku nebylo ani z daleka rozhodnuto.

Do druhého poločasu jsme změnili obranný systém, čímž jsme donutili soupeře několikrát ztratit míč. My jsme si ale získaných míčů ani následných gólových šancí nevážili a vždy, když se nám podařilo odskočit, přišlo zaváhání v obraně, které soupeři dovolilo se ještě nadechnout a bojovat. Definitivní verdikt přinesl tedy až samotný závěr, do kterého jsme vstupovali za stavu 22:28. Šestibrankové vedení už jsme si i přes snahu domácích udržely a nakonec došli k vysokému vítězství 28:38

V zápasech jako jsou tyto, kdy máme jasně zvítězit, jsme si největším soupeřem my sami a naše hlavy. To se pak projevuje na úspěšnosti střelby i na množství technických chyb. Co se nám oproti jiným utkáním ale rozhodně dařilo byla spolupráce s pivotem, z čehož jsme těžili několika důležitými brankami a věřím, že v tom děvčata budou pokračovat.

V dalším kole vyzveme doma Most, který je za námi na třetí příčce a bude to boj o důležité body. K utkání nastoupíme v sobotu 23.3.2024 v 11:00 a hned po nás vyzve ve 13:00 stejného soupeře naše áčko. Den uzavřou v tradičních 17:00 naše ženy, které čeká poslední zápas základní části proti Šaľe. Už ve čtvrtek 21.3. v 18:00 nastoupí doma proti Mostu i starší dorostenky a aby mohly pomýšlet na medaile, potřebují urvat dva body – přijďte je podpořit!

Budková K. 4/1, Rittichová 1, Svatoňová 9, Cvačková 3, Dostalová 4/1, Sedláčková 8, Červená, Samcová, Hanzlíková 5, Budková A. 3

Chytala: Sýkorová