2.liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 51:20 (9.3.2024)

| Přečteno 78x

V sobotu 9.3.2024 okolo oběda odehrálo béčko mladšího dorostu domácí utkání proti pražským Vršovicím a vzhledem k minulému zápasu ve Vršovicích, kde jsme prohráli o poměrně velký rozdíl jsem čekal velmi těžký zápas.

Naštěstí jsme hned od začátku do zápasu vstoupili velmi koncentrovaně a zodpovědně. Dobře nám fungovala obrana, stejně jako v minulém zápase na Slavii. V útoku jsme si tvořili šance z dobrých pozic a velmi úspěšně jsme je proměňovali. V brance opět chytaly velmi dobře naše obě gólmanky. Po prvním poločase na tabuli svítil krásný výsledek 23:13 a my mohli jít v klidu do šatny.
Do druhého poločasu jsme nic nepodcenili a nastoupili jsme do něj stejně jako do poločasu prvního. Stále nám výborně klapala obrana a v útoku jsme snadno Vršovice přehrávali. Nedovolili jsme Vršovicím v podstatě nic, co by je mohlo nějakým způsobem vrátit do zápasu a stále jsme navyšovali svůj náskok, až na konečných 51:20.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
„Upřímně musím říct, že jsem zápas čekal o dost těžší. Loni jsme ve Vršovicích prohráli o 7 branek. Když se podívám na dnešní výsledek, tak se tomu dá jen těžko uvěřit. Každopádně dneska jsme byli ve všech směrech lepší tým. Výborně nám klapala obrana oproti zápasu na podzim ve Vršovicích. V útoku jsme si snadno tvořili šance, které jsme velmi úspěšně zakončovali. Všechny holky zaslouží velkou pochvalu za celý zapas.“
K dalšímu utkání nastoupíme v neděli 17.3.2024 v 17:00 na palubovce Ústí. Doma se ukážeme v sobotu 23.4. ve 13:00 proti béčku Mostu. V 11:00 můžete přijít podpořit i naše áčko. V neděli pak naše ženy nastoupí k poslednímu domácímu utkání a zároveň poslednímu utkání základní části MOL Ligy se Šalou v tradičních 17:00, tak se stavte!

Budková K. 8, Egermajerová 2, Rittichová 3, Svatoňová 7, Cvačková 2, Dostalová 11/3, Sedláčková A. 1, Červená 2, Samcová 2, Hanzlíková 9, Březinová 1, Šantorová 3

Chytaly: Nikodemová, Nyklesová