1. liga mladších dorostenek: DHC Slavia Praha 32:35 DHC PLZEŇ (25.2.2024)

| Přečteno 92x

V neděli 25.2.2024 se v Praze odehrál očekávaný duel prvních dvou týmů 1. ligy mladších dorostenek.
Utkání začalo ve velkém tempu, za první minuty padly 2 góly na každé straně. Rychlá házená pokračovala dál, domácí si stále udržovali jeden až dvou brankový náskok, který jsme vždy dokázali zlikvidovat. Oba týmy dobře kombinovaly, vytvářely si pěkné šance, naší horší pasáž, kdy jsme neproměnili několik šancí, využila Slavia a dostala se poprvé do vedení o 3 góly. Stav 13:10 platil v čase 25:06. Troufnu si říct, že následujících 5 minut bylo hodně důležitých pro další vývoj zápasu. Aktivnější obrana začala dělat Slavii problémy, dopustila se několika chyb, které jsme okamžitě trestali. Podařilo se nám vyrovnat a přidat další 2 góly, soupeři nepomohl ani oddechový čas. Poločas tedy skončil naším vedením 13:15.
Druhý poločas jsme byli prvních 20 minut lepším týmem, udržovali si pěti až šestibrankové vedení. Slavia se však nevzdala, dala 3 rychlé góly za sebou a bylo jasné, že budeme muset makat, až do samého závěru. Kritický moment přišel minutu před koncem, kdy soupeř zkorigoval na rozdíl jediného gólu už z osmé sedmičky tohoto zápasu a navíc Voda dostala dvouminutový trest. Po oddechovém čase zachovaly holky klid, Bezďa krásně našla Zunny v pivotu a ta technickým zakončením rozhodla o našem vítězství. V závěru ho ještě potvrdila Laura 32:35.
Jsem rád, že se holky dokázaly poprat s absencí Majdy a Anet a odehrály výborný zápas. Pochválit můžu všechny, které se objevily na hřišti. Vyzdvihnou bych chtěl tentokrát Lauru, se kterou si obrana Slavie nevěděla vůbec rady a kromě 7 gólů měla i kupu asistencí. Důležité bylo, že i ve vypjatých situacích jsme dokázali udržet klid a hrát náš systém. Děkuju našemu kotli za vytrvalé povzbuzování, moc nám to pomohlo!
Tento víkend je repre pauza o které budou na srazu dorosteneckého týmu naše Mája Polanková a Áďa Chvátalová. Následující víkend budeme mít z důvodu lichého počtu celků v soutěži také volno a představíme se tak až v sobotu 16.3. ve 13:00 na palubovce Olomouce, kde před námi v 11:00 nastoupí starší dorostenky. Ty hrají o týden dříve v sobotu 9.3. společně s naším béčkem a ženami doma! První nastoupí v 11:00 starší dorostenky proti Vršovicím a se stejným soupeřem se pak ve 13:00 střetne béčko. V tradičních 17:00 nastoupí ženy proti Slavii Praha. Po zápase se všichni přesuneme na 6. ročník plesu DHC Plzeň a doufáme, že půjdete s námi! Lístky jsou ještě v prodeji u Markéty Volkové (viz přiložený leták).

Budková K., Košková 7, Stulíková 3, Vaicová, Bezdičková 6/2, Loskotová 4, Svatoňová, Burjasová 2, Vopatová 4, Palečková 5, Dostalová, Hanzlíková 1, Kokošková, Březinová
Chytaly: Soukupová, Chvátalová