2. liga mladších dorostenek: HK Slavia VŠ Plzeň 23:19 DHC PLZEŇ (18.2.2024)

| Přečteno 37x

V neděli 18.2.2024 v odpoledních hodinách odehrálo béčko mladšího dorostu derby proti plzeňské Slavii. Věděli jsme, že je to jedno z nejtěžších utkání, což se nám potvrdilo.

Hned do úvodu jsme nevstoupili moc dobře. Celý první poločas nás trápila obrana, ve které jsme nebyli schopny ubránit spojky Slavie a dostávali jsme laciné góly. V útoku jsme nebylo moc dobře schopny přehrát obranu Slavie a dělali jsme zbytečný technický chyby. První poločas jsme tahali za kratší konec provazu a Slavie mela po cely první poločas lehký brankový náskok. Stav po prvním poločase byl 14:11 pro Slavii.
Do druhého poločasu jsme změnili systém obrany na 2:4 a výrazně jsme se zlepšili. Spojkám Slavie naše obrana začala dělat velké problémy a my jsme získávali poměrně snadno balony. Svědčí o tom i počet vstřelených gólů Slavie který za druhy poločas byl pouze 9 branek. V útoku jsme si snadněji tvořili šance, ale bohužel naše koncovka byla žalostná. Za druhý poločas jsme nedali zhruba nějakých 10 vyložených šancí a s tím se vyhrát nedá. Stav zápasu byl 23:19 pro Slavii.
Hodnocení trenéra Martina Cvikla:
Ze zápasu mám smíšené pocity. Celková pochvala určíte není na místě. Měli jsme opět velmi velké množství tech. chyb a žalostnou koncovku, bez které se s takto kvalitním týmem hrát nedá. Pochválit holky mohu jen za obranu ve druhém poločase, která byla velmi dobrá. Alespoň obranu si můžeme odnést do dalších zápasů.

Hrály:

Budková K. 5, Dlesková, Svatoňová, Šollarová 2, Dostalová 4, Egermajerová 1, Sedláčková A., Hanzlíková 4, Budková A. 2, Poskočilová 1, Sedláčková M.

Chytala: Nikodemová