Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 30:24 TJ Sokol Poruba (17.2.2024)

| Přečteno 118x

Po snadném vítězství v Bohumíně čekala starší dorostenky další domácí zkouška v podobě Poruby, proti které nastoupily v sobotu 17.2.2024.
Do zápasu jsme vstupovali s maximálním respektem. I když jsme první zápas vyhráli relativně snadno o 10 branek. Tentokrát jsme se postavili úplně jiném soupeři v brance s juniorskou reprezentantkou Patricií Wizurovou.
Zápas začal ve velkém tempu, bojovalo se o každý míč, nás na začátku držela hlavně Mája svou aktivitou na pravé straně, výborně hru řídila Laura. U soupeře zlobila výborně hrající Mbaye Nassifatou. I proto byl stav ve 20. minutě 10:10. Díky většímu možností střídání jsme však udrželi nastolené tempo, důležité branky přidala Eliška z levého křídla a podrželi nás i levé spojky Anet s Vodou. Obranu výborně držela Zunny. Díky těmto aspektům jsme se utrhli na poločasové vedení 15:11.
Na začátku druhého poločasu jsme rozhodli o našem vítězství, když jsme za 7 minut dokázali udržet nulu a dali 4 branky. Obrana fungovala na výbornou a Áďa chytala také velmi dobře. Poruba zápas nezabalila, pořád předváděla výborný výkon, ale my jsme už si zápas pohlídali, i když jsme opět prostřídali celou sestavu a zvítězili 30:24.
Příští týden v neděli 25.2. nás čeká velká zkouška na Slavii Praha, kde nastoupíme společně s oběma týmy mladších dorostenek. Hrací den zahájí áčko mladšího dorostu v 11:00. Ve 13:00 odehrajeme svůj zápas my a v 15:00 pak i béčko mladších dorostenek. Určitě bude na co koukat, a proto je výlet do Prahy tou správnou volbou.

Košková 1, Vaicová, Stulíková 4, Bezdičková, Loskotová 3, Špačková 6, Burjasová, Vopatová 2, Palečková 1, Polankvá 8/2, Baumruková 4, Hanzlíková 1, Březinová
Chytaly: Chvátalová, Nyklesová