Připravný turnaj dorostenek – Žirovnický Jednorožec (13.-14.1.2024)

| Přečteno 109x

Jako poslední přípravu před startem jarní části první ligy mladších dorostenek jsme si vybrali oblíbený turnaj v Žirovnici, kde jsme ve dvou dnech odehrály 3 zápasy v klasické délce 2 x 30 minut.

Na turnaji dostaly příležitost převážně holky ročníku 2008, navíc se po dlouhé pauze vrátila na palubovku Bříza, z čehož máme obrovskou radost.
První zápas jsme odehráli hned proti nejsilnějšímu soupeři. Most přijel na turnaj v plné síle, přesto jsme celý první poločas drželi vyrovnaný stav. Bohužel se nám nepovedl začátek druhé půle, kdy jsme malou aktivitou v obraně nechali soupeřky snadno skórovat a po 10 minutách jsme prohrávali o 6 branek. Zbytek zápasu jsme odehráli o mnoho líp, přitvrdili jsme v obraně a díky rychlým útokům jsme se dostali opět na dostřel. Konečný výsledek 29:32 odpovídá průběhu zápasu.
Druhý zápas s Jindřichovým Hradcem byl pikantní v tom, že proti stejnému soupeři odehrajeme i následující ligový zápas. Holky tentokrát zahrály výborně v obraně a díky koncentrovanému výkonu po celých 60 minut se mohly radovat z vítězství 31:22.
Nedělní zápas proti domácím se nesl v duchu nácviku rychlého útoku, naopak pozornost v obraně zákonitě klesla a 24 obdržených gólů není úplně dobrá vizitka. Konečný výsledek 48:24.
Teď už se plně soustředíme na pilování posledních nedostatků a v neděli 21.1.2024 v 11:00 vstoupíme před domácím publikem do jarní části naostro proti zmíněnému Jindřicháči. Stejného soupeře vyzvou ve 13:00 i starší dorostenky a od 15:00 nastoupí 2. liga mladšího dorostu proti Českým Budějovicím.

Budková A., Brejchová, Hanzlíková, Baštářová, Dostalová, Budková K., Kokošková, Březinová, Sedláčková, Šollarová, Svatoňová
Chytala: Nikodémová