Zlatá mikulášská nadílka pro starší žačky (Most 8. – 10. 12. 2023)

| Přečteno 232x

Mikulášský turnaj v Mostě patří k oblíbeným tradičním předvánočním turnajovým zastávkám DHC Plzeň.

První páteční utkání odehrála naše děvčata proti našemu tradičnímu soupeři z krajské soutěže – družstvu Chebu. Po pomalejším začátku plném chyb a nepřesností jsme měli více ze hry v prostřední části zápasu. V závěru sice soupeřky dotáhly na rozdíl dvou branek, ale víc už jsme jim nedovolili (vyhráli jsme 8 : 5).

Druhé utkání proti Mostu jsme začali o poznání lépe a rychle vedli. Ve druhé části jsme ještě zrychlili hru, a i když i teď jsme měli spoustu nepřesných přihrávek, tak byla k vidění i celá řada hezkých rychlých akcí. Vyhráli jsme 13 : 4.

Třetí utkání proti Astře bylo z naší strany velmi nepovedené. Obrana nefungovala a v útoku se nám také příliš nedařilo. V 7. minutě jsme prohrávali 2 : 5. Pak jsme se ale trpělivou hrou vrátili do zápasu. V 15. minutě už to byla remíza, na konci zápasu ve 20. minutě svítilo na ukazateli 14 : 11 pro nás.

Poslední páteční zápas proti Ústí jsme zvládli v rychlém tempu od začátku do konce. Gólově se zapojili skoro všechny hráčky, a tak jsme vyhráli 23 : 7.

V sobotu jsme do turnaje vstoupili utkáním proti TJ Lokomotiva Louny. Výkon byl z naší strany velmi vlažný a padalo málo branek. Většina hráček bojovala s měkkým míčem, který daly do hry soupeřky. Ve druhé části zápasu jsme přidali v obraně a nakonec vyhráli 12 : 3.

Z prvního místa ve skupině A jsme postoupili do finálové skupiny. Tam se hrálo od znovu začátku a žádné výsledky se nezapočítávaly.

Jako první nás čekaly Pardubice. Toto utkání jsme odehráli o něco lépe než předchozí duel s Louny. Dařily se dohrávky do křídel i rychlé přechody. Vyhráli jsme 21 : 7.

Pak jsme nastoupili proti druhému týmu z druhé skupiny a zároveň černému koni celého turnaje – Handball Clubu Milevsko. Milevsko hned zpočátku ukázalo, v čem je jeho síla. Spolupráce z pivotem, důrazná hra spojek i přesné trefy z křídel. My jsme tahali za kratší konec a dotahovali. V osmé minutě jsme se poprvé dostali do vedení 6 : 5. Nicméně Milevsko bojovalo a ještě v 18. minutě svítila na ukazateli remíza. Závěr jsme ale zvládli výborně. Róza se trefila z vybojované sedmičky. Pak přidala gól Natka, vzápětí Julča a závěrečnou tečku vstřelila Lúca. Všechny holky zaslouží pochvalu za fantasticky odbojovaný zápas. Opět skvěle zahrály hráčky 2010, největším gólovým tahounem byla Lúca. Výborně hrála Róza – vnesla klid do obrany a v útoku skvěle pracovala pro ostatní.

Poslední sobotní zápas jsme nastoupily proti DHC Slavia Praha. Slavia během prvních tří minut vstřelila tři rychlé góly a my jsme dotahovaly. Na remízu jsme se dostaly ve 14. minutě, Slavia ale dokázala v posledních minutách odpovědět a my už jsme nedokázali vyrovnat. Prohráli jsme 6 : 7. Limitovalo nás především naše mentální nastavení, některé hráčky bohužel nevěřily, že utkání dokážeme vyhrát. Dále se na výsledku hodně podepsala nepřesná střelba (14 střel bez branky).

V neděli ráno jsme nejdřív nastoupili proti Mostu. Od začátku jsme měli herní převahu, přesto to v osmé minutě bylo jen 2 : 0. Postupně jsme začali být gólově produktivnější a vyhráli jsme 16 : 4.

Před posledním utkáním se turnajové karty pěkně promíchaly. Po sobotě to vypadalo, že dosáhneme nejvýše na stříbro. Potom ale Slavia klopýtla s Pardubicemi a v neděli ráno ještě s Chebem. Osud jsme měli znovu ve svých rukách my. Čekal nás znovu Cheb. Ten by případná výhra posunula na medailové pozice. Holky z DHC Plzeň si ale dobře byly vědomy toho, oč hrají a že i pro ně je to nejen boj o případné zlato, ale i o medaili vůbec. Od začátku na nich byla vidět chuť poprat se o vítězství. Obrana fungovala na jedničku. V útoku jsme se dostávali do šancí, ale trochu jsme se trápili při proměnňování. Nedali jsme několik ran po sobě. A tak se soupeřky stále držely na dosřel (4 : 3, 5: 4). Pak Ale Julča s Naty dvakrát získaly míč a Egi dvěma trefami z křídla navýšila naše vedení již na 8 : 4 (17. minuta).  Závěr jsme zvládli s klidnou hlavou, a tak jsme se mohli radovat ze zlatých medailí :-). (Na druhém místě skončilo výborně hrající Milevsko, které ještě v posledním zápase skupiny dokázalo zdolat DHC Slavia Praha – ta brala bronz).

Celkově:

Určitě je potřeba vyzdvihnout výkon brankářky Hanky Sýkorové. Ta (až na jedinou sedmičku) odchytala sama celý turnaj a musela se vyrovnat s tím, že ne vždycky se jí úplně dařilo. Nicméně všechno dokázala překonat a těší nás nejenom 63 úspěšných zákroků, ale i několik asistencí do trháků.

Trenérky potěšila herní zapojení i útočná aktivita všech hráček i brankové rozložení na více střelců. Také v obraně holky udělaly velký postun. Určitě ale musíme ještě zapracovat na proměňování (hlavně u střel z větší vzdálenosti).

Hrály:

Dlesková 20, Egermajerová 10, Haberová 6, Pluhařová 8, Rittichová 25, Samcová 17, Sedláčková 7, Smutná, Vodrážková 10, Čardová 11, Červená 24

Chytala Sýkorová