Žákovská liga – 1. kolo – 2. 12. 2023 (DHC Plzeň)

| Přečteno 141x

První kolo Žákovské ligy zahájily hráčky DHC Plzeň v domácím prostředí.

Fotky si můžete prohlédnout zde.

Hned na úvod jim los přiřkl velmi těžkého soupeře – hráčky HK Slavia VŠ Plzeň.

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný. Pak se začalo dařit Lucce v brance a odskočili jsme na poločasových 8 : 6. Na začátku druhé půle se Slávie dvakrát dostala na dostřel (8 : 7 a 10 : 9). Pak ale přišly skvělé okamžiky „mladých pušek“. Nejprve Míša Pluhařová dala gól z křídla, pak přidala Lúca gól z trháku. Julča získala míč a další gól z trháku dala Kačka Krejčí. Na 16 : 10 zvýšila Naty Dlesková z křídla. Tento útočně úspěšný úsek byl podpořen výbornými zákroky Lucky v brance. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce 17 : 12. Vyzdvihnout je potřeba výkon Rózy, na kterou se obrana soupeřek hodně soustředila a která schytala řadu ran. V obraně ale podala výborný výkon a holkám hodně pomohla.

Druhý zápas proti Měnínu byl klasickou ukázkou toho, jak po dobrém zápase přijde ten horší. Byli jsme sice od začátku výrazně lepším týmem, ale skóre tomu neodpovídalo (12. minuta 6 : 4). Do poločasu jsme odskočili na 13 : 6. Až ve druhé půli po tajmu v 9. minutě za stavu 18 : 9 jsme přidali na důrazu, spustili brankostroj a vstřelili první letošní třicítku ze Žákovské ligy (32 : 13).

Také třetí zápas proti Mostu jsme nepředvedli žádný oslnivý výkon. 13 ztracených míčů určitě nikoho nepotěšilo. I tak jsme díky brankám Rózy (8), Lúcy (6) i Vendy (6) vyhrály 24 : 14.

Poslední zápas s nám dobře známým Kynžvartem byl pro nás opět náročným zápasem. V 10. minutě byl na ukazateli vyrovnaný stav 4 : 4. My jsme šance měli, ale dost často končili na tyčce. Pak jsme trochu zlepšili obranu a do poločasu jsme šňůrou pěti branek odskočili na 9 : 4. Na začátku druhé půle jsme přidali na důrazu odskočili na 14 : 7. Utkání bylo ve znamení neproměněných šancí a bohužel opět velkého množství chyb. Velmi dobré utkání odehrála Čarda a opět skvěle hrála Julča. Podpořeno i sedmi góly Lúcy z toho bylo vítězství 20 : 11.