Starší dorostenky: Házená Kynžvart 28:29 DHC PLZEŇ (19.11.2023)

| Přečteno 172x

Výborně rozjetou sezónu jsme chtěli úspěšně zakončit v neděli 19.11. od 15:00 proti dalšímu silnému soupeři z Kynžvartu.
Poslední zápasy nás zdobila vynikající obrana, ale tentokrát nás Kynžvart dokázal dostat pod tlak a první poločas jsme bohužel tahali za kratší konec. Naštěstí nás tentokrát celkem držel útok, kde jsme se dokazovali prosazovat. Přesto byl poločasový výsledek nepříznivý 19:15.
V poločasové přestávce jsem viděl na holkách odhodlání se zápasem něco udělat a bylo to znát hned od začátku druhé půle. Obrana pracovala díky lepšímu pohybu o dost lépe, díky tomu jsme mohli dávat jednoduché góly z rychlých útoků a v osmé minutě výborně hrající Majda srovnávala na 20:20. Potom nastala přetahovaná o každý gól, domácí se nevzdaly, nedaly nám vůbec nic zadarmo, ale holky hrály také výborný zápas. Zápas směřoval k remízovému závěru, ale to odmítla Mája 2 sekundy před koncem a rozhodla o velmi sladkém vítězství 28:29.
V tabulce se po podzimu držíme na třetím místě, ale důležitější je pro mě zlepšený herní projev jednotlivkyň i celého týmu. Hlavně mentální nastavení a víra ve vlastní schopnosti jsou na úplně jiném levelu než na začátku soutěže.

Hrály:

Košková, Stulíková 4, Vaicová, Bezdičková 4, Loskotová 1, Krejbichová, Vopatová 1, Burjasová, Růžková 8, Palečková, Polanková 8, Pražáková 1, Baumruková 2, Růžičková
Chytaly: Chvátalová, Nyklesová