Memoriál Radky Holečkové (17. 11. 2023 Praha)

| Přečteno 189x

Na státní svátek se starší žačky vydaly na silně obsazený turnaj Memoriál Radky Holečkové do Prahy. Turnaje se zúčastnila družstva, která již měla zajištěn přímý postup do Žákovské ligy.

První zápas proti Mostu jsme výborně bránili a spolu s bezchybně chytající Luckou z toho bylo vedení 15 : 0. Ve druhé půli už jsme se tak nekoncentrovali, a tak soupeřky přece jen nějaké góly daly. Vyhráli jsme jednoznačně 28 : 6.

Druhé utkání proti Jindřichově Hradci jsme měli v prvním poločase jasně pod kontrolou a vyhráli jsme ho 11 : 4. Ve druhé půli jsme se vlastními chybami (špatnými přihrávkami a neproměněnými střelami) dostali do krize, a tak prakticky přišli o náš náskok z první půle. Po z naší strany nepěkném druhém poločase jsme porazili Jindřichův Hradec 17 : 14.

Třetí zápas proti DHC Slavia Praha byl napínavým soubojem od začátku až do konce. Velmi dobře zachytaly obě brankářky. My jsme si ve druhé půli vypracovali až pětigólový náskok, který dokázala Slavia v závěru téměř smazat a utkání tak skončilo nejtěsnějším rozdílem 14 : 13.

Poslední zápas proti Písku byl dramatický až do samého závěru. Zpočátku to vypadalo, že si utkání v klidu pohlídáme, ale několikrát jsme neproměnili a poločas byl jen o gól. Ve druhé půli nám prvních 10 minut Písek dýchal na záda a na každý náš gól rychle našel odpověď. Až kolem 15. minuty jsme odskočili a nakonec vyhráli 26 : 21.

Celkově:

Turnaj byl skvělou prověrkou před Žákovskou ligou a ukázal na čem pracovat. Těší nás, že jsme dokázali v průběhu turnaje několikrát přestát situace, kdy se nám úplně nedařilo.

Tradičními oporami týmu byly Róza, Lúca i Vendy. Výborný turnaj odehrála Lexa. Velmi dobře zachytaly Hanka s Luckou (i když ne ve všech zápasech se dařilo, tak kolektivním brankářským výkonem výrazně přispěly k dobrým výsledkům družstva).

Ohromnou pochvalu zaslouží za dnešek všechny hráčky 2010, které byly všechny více než platnými členkami týmu a v důležitých chvílích dávaly branky. Jediná mladší žačka (Nelča Pivoňková) podala výborné výkony v poli (i když brance se jí dneska moc nedařilo).

Hrály:

Čardová 8, Červená 17, Dlesková 8, Egermajerová 8, Hřebejková 3, Kaucká 5, Pivoňková 2, Pluhařová 4, Rittichová 15, Samcová 9, Vodrážková 6

Chytaly: Kaucká, Pivoňková, Sýkorová

Konečné pořadí turnaje:

  1. DHC Plzeň
  2. DHC Slavia Praha
  3. TJ Sokol Písek
  4. Házená Jindřichův Hradec
  5. DHK Baník Most