Starší dorostenky: DHK Baník Most 28:28 DHC PLZEŇ (4.11.2023)

| Přečteno 133x

Po vydařeném domácím zápase s Olomoucí, jsme se poctivě celý týden připravovali na dalšího těžkého soupeře. Na horkou půdu do Mostu jsme jeli s respektem, ale také s touhou poprat se o co nejlepší výsledek.

Začátek zápasu ukázal, že neprodáme svou kůži lacino. Vysunutá obrana dělala soupeři velké problémy, holky plnily na jedničku všechny pokyny a Áďa se rozchytala ke skvělému výkonu. Vybudovali jsme si během poločasu pětibrankový náskok i díky nápadité hře v útoku. Bohužel za stavu 7:12 jsme o kousíček netrefili prázdnou branku a Most dokázal v poslední sekundě zkorigovat na rozdíl 4 branek.

Ve druhém poločase začal soupeř ukazovat svoji kvalitu a bojovnost, ve 12. minutě se dostal poprvé do vedení (16:15). V ten moment mně holky udělaly obrovskou radost, totálně se zakously, nevypustily jedinou situaci a i když už obrana nebyla logicky tak pevná jako v prvním poločase, pořád jsme domácím dýchali na záda. Několikrát jsme se dostali i do vedení, ale také jsme se nedokázali utrhnout. Krásný házenkářský zápas nakonec skončil remízou 28:28.

V létě v přípravě jsme od stejného soupeře dostali celkem naloženo a v tu chvíli bych nevěřil, že tohle napíšu, ale dnes jsme mohli i vyhrát. Jsem moc rád, jak jsme se za tu dobu posunuli. Nejdůležitější je mentální nastavení. Už i do Mostu jsme jeli s tím, že můžeme uspět a na hřišti to bylo poznat.
Stejně musíme nastoupit i v dalším domácím zápase v sobotu 11.11. v 15:00 proti Kunovicím, které mají zatím velmi dobré výsledky.

Ve stejný den hrají i oba mladší dorosty. Béčko se v 11:00 utká s Mělníkem a áčko ve 13:00 s Velkou nad Veličkou. Již tuto středu 8.11. čeká naše ženy od 18:00 západočeské derby na domácí palubovce, které si žádný fanoušek pěkné házené nemůže nechat ujít.

Hrály:

Košková, Stulíková 2, Vaicová, Bezdičková 6, Loskotová 4, Krejbichová, Burjasová, Vopatová 2, Růžková 3, Polanková 10/3, Baumruková 1, Brejchová, Pražáková

Chytaly: Chvátalová, Hodková