Plzeňská liga starších žaček (DHC Plzeň 21. 10. 2023)

| Přečteno 191x

Čtvrtým turnajem pokračovala Plzeňská liga starších žaček. Hrálo se v hale DHC Plzeň.

DHC Plzeň A

První zápas odehrály oba domácí týmy proti sobě. Áčko se opakovaně dostávalo do šancí, které často troskotaly na dobře chytající Hance. V 11. minutě to bylo 5:1. Pak Áčko trochu zpřesnilo hru a odskočilo. Ve druhé půli holky ještě trochu přidaly na plynu a vyhrály 24 : 5.

Ve druhém zápase hrálo Áčko proti v tabulce hůře postavenému týmu z HK Slavia VŠ Plzeň, který ale v soutěži hraje pod označením A. První gól vstřelily soupeřky. My jsme ale pak přidaly na důrazu a jasně soupeře přehrály (33 : 8)

Třetí utkání proti Chebu jsme podali disciplinovaný výkon a chytře bránili. Díky obraně i dobře chytající Lucce v brance jsme dostali jen jeden gól za poločas (12 : 1). Druhá půle byla z naší strany ještě lepší, a tak jsme vyhráli 29 : 4.

Čtvrté utkání proti Kynžvartu jsme byli pozorní a nebezpeční od samého začátku. Obrana koncentrovaně bránila a útok dával góly. Soupeřkám se nedařilo, a tak už v 9. minutě svítilo na ukazateli 10 : 0. Zápas pokračoval v podobném duchu až do konce. Za zmínku stojí snad jen abnormální množství nastřelených tyčí a břeven. I tak jsme ale vyhráli 33 : 8.

Celkově:

Ve všech utkáních jsme soupeřky jasně přehrály. Těší nás výborné výkony Lucky v brance, a také útočná snaha všech hráček (opět se všem podařilo skórovat).

Hrály:

Cvačková 2, Dlesková 14, Egermajerová 13, Hřebejková 4, Kaucká 7, Krejčí 4, Pluhařová 3, Poskočilová 2, Rittichová 25, Samcová 18, Sedláčková 5, Čardová 10, Červená 12

Chytaly: Kaucká, Poskočilová, Červená

DHC Plzeň B

Béčku se proti Áčku příliš nedařilo, a tak prohrálo zaslouženě 8 : 33, i když Hanka v brance dělala, co mohla.

Ve druhém zápase podalo Béčko ještě lepší výkon a zejména ve druhém poločase jsme předváděli pěknou házenou. Hlavně Julča a Nelča soupeřkám zatápěly. Přestože jsme se ve druhé půli přiblížily na odstup jediné branky, závěrečnou obranu jsme ale nezvládly a prohrály 12 : 14.

Třetí zápas proti Rokycanům byl vyrovnaným utkáním od samého začátku. My jsme si do poločasu vytvořili čtyřgólový náskok. Ve druhé půli se opět hrálo vyrovnaně, ale my jsme bojovným výkonem dokázaly dovést utkání do vítězného konce 16 : 11.

Celkově:

Velkou pochvalu zaslouží za celý turnaj Julča a Nelča, obě společně s Hankou byly hlavními tahouny družstva. Ale přidaly se i ostatní. Snahou o uvolnění na křídle potěšila Rampa, aktivně hrály také Emilka a Tonička. Několik pěkných akcí předvedla také Dominika. Své si v útoku i v obraně odmakala Míša.

Hrály:

Bergerová 2, Haberová 4, Klementová 1, Kéharová, Lopatová, Markupová, Pivoňková 9, Pluhařová 3, Poskočilová 2, Rampová 1, Smutná 2, Vodrážková 9

Chytala: Sýkorová