Mladší žačky v Milevsku (13. – 15. 10. 2023)

| Přečteno 278x

V pátek třináctého se mladší žačky vypravili na turnaj do Milevska, kam se podařilo přihlásit dvě družstva, takže bylo možno vzít všechny zdravé hráčky. Cílem na turnaji bylo dát velký prostor na hřišti všem hráčkám. Ty zkušenější donutit k maximálnímu nasazení a těm méně zkušeným umožnit právě co nejvíce zkušeností nabrat. Z tohoto důvodu jsme družstva složili vyrovnaně, což potvrdil náš vzájemný zápas. Po páteční společné cestě s kynžvartskými házenkářkami nás totiž čekalo právě klubové derby. V něm se skóre přelévalo ze strany na strany a po pěkném výkonu nakonec zápas skončil spravedlivou remízou (11:11).

DHC černá

Na družstvo černých čekal v prvním zápasu celkový vítěz turnaje ze Strakonic. V zápasu jsme vůbec nedokázali odbránit šikovné levé křídlo soupeře a když se k tomu přidala malá aktivita v útoku, zápas nakonec skončil jasnou výhrou soupeře (6:16). Jako povedený pak nelze moc hodnotit ani zápas s Milevskem, v němž jsme měli rozhodně vyhrát. Výpadek v druhém poločase (pouze 2 branky) však k výhře vést nemohl (7:9).

Pak už se holky naštěstí dokázaly srovnat s tím, že chyby k házené patří a namísto slz na střídačce přidaly na nasazení především v obraně. V útoku ale stále chyběl lepší pohyb, což bylo patrné především na počtu vstřelených branek (Kynžvart 6:8, VŠ Plzeň 7:12).

V neděli pak byly výkony tak trochu nahoru dolů. První zápas se silným Pískem (na turnaji 2. místo) holky odbojovaly a nebýt několik zbytečných chyb a gólů z rychlých útoků, byl by dojem ze zápasu ještě lepší (9:18). Za to druhý zápas proti Českým Budějovicím se vůbec nepovedl. Se soupeřem, kterého jsme měli jasně porazit, jsme nakonec byli rádi za remízu, která se holkám v závěru povedla vybojovat (13:13). Poslední utkání proti Slavii Praha (na turnaji brala bronz) pak holky znovu odmakaly především v obraně a prohra tolik mrzet nemusela (4:11).

Hrály: Bergerová 7 střel / 3 branky, Kampfová 24/13, Lepší 4/0, Markupová 10/5, Mojsza 11/2, Pivoňková 7/6, Roubová 14/3, Rybová 26/15, Sýkorová 31/15, Urbanczyková 5/0, Valentová 11/0, Zapletalová 4/1, Žďánská 11/1

Chytaly: Pivoňková, Zapletalová

DHC růžová

Růžovým se v sobotním ranním zápasu vůbec nepovedl vstup do utkání s Kynžvartem (0:4), což ovlivnilo psychiku holek nejen v tomto zápasu (7:10). Druhý zápas proti plzeňské Slavii byl velmi podobný, jen s tím rozdílem, že se nevydařil konec prvního poločasu a holky přestaly věřit tomu, že by zápas mohly otočit (12:15).

Pak už holky konečně v hlavách pochopily, že bojovat je potřeba i v případě, kdy se výsledkově tolik nedaří. V zápasech proti Písku a zejména proti Slavii Praha obrana fungovala o hodně lépe a nebýt technických chyb, které soupeři trestali z rychlých útoků, byly by zápasy i výsledkově vyrovnanější (Písek 4:14, Slavia 5:12). Mezitím si holky poměrně snadno poradil s Českými Budějovicemi a připsali konečně i výhru (15:9)

Nejlepší výkon si pak holky schovaly do nedělního zápasu se Strakonicemi, v němž celý zápas výborně bránily a konečně se přidala i vyšší kvalita v útoku (8:13). Dobrý dojem ze hry si pak však holky pokazily v posledním zápasu s Milevskem, v němž se nedařilo téměř nic a soupeř, který by pro nás jinak měl být vyrovnaný, zaslouženě vyhrál (5:15).

Hrály: Boušová 9/3, Duchková 6/4, Krejčí 44/27, Kurešová 20/11, Mašková 13/3, Michalidesová 8/3, Potokii 23/6, Přerostová 11/4, Rubášová 2/0, Strejcová 2/1, Šliková 2/1, Urbanová 20/4, Zelená 2/0,

Chytaly: Boušová, Duchková

Celkově:

Celkově byl pro holky turnaj především obrovskou zkušeností, a to jak v dobrém, tak i špatném. Největší přínos, byť si to holky samy asi tolik neuvědomují, lze spatřovat v tom, že byly nuceny v hlavách se srovnat s tím, že ve sportu (i v životě vůbec) se ne vždy daří vše tak, jak očekávají, a že i s takovou stresující situací je potřeba umět se vyrovnat. Obzvláště pak u některých herně zkušenějších hráček, které si za poslední dvě sezony odvykly, že ke sportu patří i prohry, byl toto velký problém a jejich výkon v situaci, kdy se výsledkově nedařilo, šel výrazně dolů. Postupně se však s tímto během turnaje holky dokázaly lépe vyrovnávat a slziček na hřišti i na střídačce ubývalo. Věříme proto, že do dalších turnajů a těžkých zápasů budou holky psychicky odolnější a že nebudou propadat beznaději, když se něco nepovede.

Herně turnaj ukázal řadu nedostatků, a to zejména v útočné fázi, kdy se vše často zvrhávalo v souboje jedna na jednu, kdy holky velmi rychle zjistily, že to, co jim stačilo v minulosti, už dnes nestačí, a že pouze síla bez dobrého pohybu je proti kvalitnějším obráncům málo. Vedle toho nás pak trápily technické chyby a nepřesná střelba, často i z nepřipravených pozic. Co naopak fungovalo lépe, byla obrana, i když občas jsou holky nekoncentrované a nebrání v prostorech, v nichž by měly být. Ale i proti silným soupeřům si holky nakonec ověřily, že se s nimi v obraně dokážou poprat.

Největší pochvala pak patří všem brankářkám, které byly velkými oporami a z nichž Nelča byla po zásluze vyhlášena dokonce nejlepší brankářkou celého turnaje.

Fotky si můžete prohlédnout zde.