2. liga mladších dorostenek: DHC PLZEŇ 17:17 DHC Slavia Praha (8.10.2023)

| Přečteno 155x

V neděli dopoledne odehrálo béčko mladšího dorostu svoje další domácí utkání proti silnému soupeři z Prahy. Čekali jsem velmi těžký zápas a to se nám hned v úvodních minutách potvrdilo.

Do zápasu jsme vstoupili lehce nervózně a hned v prvních minutách jsme prohrávali 2:4. Až do desáté minuty prvního poločasu, dokázala pražská Slavie držet nepatrný náskok, pak ale přišla naše čtyř gólová šnůra a dokázali jsme jít do dvou brankového rozdílu 6:4 my. V podstatě jsme tento nepatrný náskok byli schopný udržovat celý první poločas, taky díky výbornému výkonu Komára. Naše hra v obranné fázi nebyla ideální, hráčky Slavie jsou velmi dobré ve hře 1:1 a nám to dělalo problém. Poločasový stav byl 11:9 v náš prospěch.

V šatně jsme si řekli, že je potřeba se pořád koncentrovat, hlavně v obranné fázi, kde jsme bránili klidně dvě minuty. Bohužel hned v úvodu druhého poločasu přišlo špatné vyloučení, díky kterému Slavie srovnala stav utkání. Ve čtyřicáté minutě jsme změnili systém naší obrany z 1:5 na 0:6 a musím říct, že nám změna pomohla. Obrana začala fungovat lépe a holky zaslouží pochvalu. Bohužel nás ale začala trápit koncovka, měli jsme poměrně velké množství neproměněných šancí, což si s takovým týmem nemůžeme dovolit. Slavie dokonce sedm minut před koncem utkání vedla už o 4 góly a pro nás to nevypadalo vůbec dobře. Tady ale holky ukázaly svou sílu a bojovnost a dokázaly stav utkání srovnat. Náš time-out deset vteřin před koncem utkání už nic nezměnil a tak stav utkání zůstal 17:17.

Hodnocení trenéra Martina Cvikla:

„Holky zaslouží pochvalu za bojovnost a nasazení po celou dobu zápasu. Takový zápasy holky přesně potřebují. Jen mě mrzí naše koncovka v druhém poločase, která byla velmi špatná a proti týmu jako je Slavie, si ji nemůžeme dovolit. “

Tento víkend mají děvčata volno, ale hned ten další je čeká důležitý a těžký výjezd do Prahy, kde se v neděli 22.10. utkají s týmem Sokola Vršovic, který nyní okupuje čtvrtou příčku. Doma se hráčky představí až v sobotu 28.10. od 11:00 proti pátému Ústí. Po nich v hale 31.Zš nastoupí i áčko od 13:00 proti Olomouci. V 15:00 se pak stejnému soupeři postaví i starší dorostenky.

Hrály:

Budková 5/1, Rittichová 3, Svatoňová 2, Šollarová 3, Dostalová 2, Sedláčková A., Červená, Samcová, Budková A. 1, Poskočilová, Egermajerová 1, Vaníková, Sedláčková M.

Chytaly: Nikodemová, Nyklesová