Plzeňská liga starších žaček (Kynžvart 7. 10. 2023)

| Přečteno 188x

Třetím soutěžním turnajem pokračovala v sobotu 7. 10. Plzeňská liga starších žaček.

DHC Plzeň A

Áčko čekal hned první zápas nejtěžší možný soupeř – holky z plzeňské HK Slavia VŠ.

My jsme měli famózní vstup do utkání. Během prvních pěti minut jsme dali pět branek (z toho dvě Míša Pluhařová) a hned šest parádních zákroků předvedla Lucka Kaucká. Slavia se postupně dostala do tempa, ale i my jsme pokračovali v dobrých výkonech a o poločase vedli 9 : 5. Ve druhé půli jsme si vybrali slabší chvilku a nechali soupeřky dotáhnout na jediný gól (13 : 12). Napínavá bitva pokračovala až do samého závěru a ukončila ji až Lúca gólem ze sedmičky těsně před koncem. Vyhráli jsme 17 : 15 a udělali důležitý krok směrem k přímému postupu do Žákovské ligy.

Druhé utkání proti Rokycanům jsme plnili roli favoritek od samého začátku. Vynikající výkon opět předvedla Lucka Kaucká, když vychytala celý první poločas (a ještě i malý začátek druhé půle) bez jediné obdržené branky!!! Ve druhém poločase už ani obrana nebyla tak pozorná, a tak jsme dostali více branek. I tak jsme ale zvítězili přesvědčivě 42 : 6.

Celkově:

Holkám patří velká pochvala za parádní bojovný výkon v zápase s HK Slavia VŠ Plzeň i za poctivě odběhaný zápas proti Rokycanům. Vyzdvihnout dnes musím naprosto fantastický výkon Lucky Kaucké v brance (úspěšnost 50 % proti HK Slavia a 100 % proti Rokycanům!)

Hrály:

Dlesková 9, Egermajerová 4, Hřebejková 1, Kaucká 5, Krejčí 3, Pluhařová 5, Poskočilová 3, Rittichová 8, Samcová 5, Sedláčková 4, Čardová 6, Červená 6

Chytaly: Kaucká, Poskočilová

DHC Plzeň B

Béčko v oslabené sestavě nastoupilo proti HK Slavia VŠ Plzeň B. V tomto zápase se nám příliš nedařilo. Velké množství technických chyb (celkem 16) a malá úspěšnost střelby (15 neproměněných) vedly k tomu, že se z vítězství nakonec zaslouženě radovali Slávistky.

Druhé utkání proti Chebu bohužel vypadalo podobně. První poločas jsme se nemohli dostat do tempa. Postupně jsme změnili způsob hry a více stříleli z dálky, ale bohužel jsme volili špatné pozice a nedařilo se nám střelu umístit. Ani v obraně to žádná velká sláva nebyla, a tak se z vítězství 17 : 11 radovaly hráčky z Chebu.

Vynikající zápas odehrálo Béčko proti HK Slavia VŠ Plzeň. Konečně byla vidět na holkách chuť hrát. Výborně zachytala v prvním poločase Hanka. Soupeřky byly od začátku lepší a  vypracovaly si řadu šancí, ale zdaleka ne všechny proměnily My jsme se prvních 10 minut rozkoukávaly, pak jsme se začaly lépe pohybovat bez míče a rázem z toho byla celá řada šancí. Výborně hrála Julča, která dokázala v vybojovat řadu míčů, spoustu gólů dát a spoustě šancí soupeřek zabránit. Ze stavu 2 : 8  se nám podařilo dotáhnout na 5 : 8. V poslední minutě jsme bohužel 2x inkasovali, a tak Slavia vedla o pět. I ve druhém poločase jsme byli důstojným soupeřem. Prohráli jsme 11 : 24.

Celkově:

Béčku se tentokrát příliš nedařilo. V obraně byla spousta chyb a i náš útok byl plný nepřesností. Těšit nás může jen to, že téměř všechny hráčky daly nějaký gól.

Nadprůměrný výkon dnes podala Julča Vodrážková – téměř bezchybnou obranu podpořila ještě velkou aktivitou v útoku, a také spoustou branek.

Hrály:

Haberová 1, Klementová 2, Lpatová 1, Markupová 1, Pivoňková 3, Potoky 2, Přerosotvá 1, Rampová, Smutná 3, Sýkorová A. 7, Urbanová 3, Vodrážková 13

Chytaly: Haberová, Pivoňková, Sýkorová H.