Plzeňská liga starších žaček (HK Slavia VŠ Plzeň 17. 9. 2023)

| Přečteno 111x

Plzeňská liga starších žaček odstartovala prvním turnajem v hale HK Slavia VŠ Plzeň u Borského parku.

DHC Plzeň má v soutěži již tradičně přihlášené dva týmy.

DHC Plzeň A

Áčko čekal na úvod Cheb. Po rozpačitém začátku plném chyb jsme začali mít herní převahu, kterou jsme do poločasu proměnili v náskok 17 : 4. I ve druhé půli jsme byli lepším týmem, a přestože jsme nakonec dokázali vstřelit 30 branek, spoustu dalších šancí jsme neproměnili. Na úvod jsme porazili Cheb 30 : 5.

Druhé utkání proti HK Slavia VŠ Plzeň A bylo z naší strany v podobném duchu. Bohužel opět vysoké množství ztracených míčů (17) a neproměněných střel (12) vedly k výsledku 24 : 6. S předvedenou hrou ani výsledkem jsme ale rozhodně nemohli být spokojeni.

Třetí utkání s aktivně hrajícím a běhavým Kynžvartem jsme předvedli nejlepší výkon ze všech tří zápasů. V obou poločasech jsme jasně dominovali. Konečně se podařilo snížit počet ztracených míčů a zvýšit procento úspěšnosti střelby. Vyhráli jsme 34 : 10.

Hrály: Cvačková 1, Dlesková 12, Egermajerová 10, Kaucká 7, Krejčí 7, Pluhařová 5, Poskočilová 8, Rittichová 9, Samcová 7, Sedláčková 6, Smutná, Čardová 9, Červená 7

Chytaly: Kaucká, Červená, Poskočilová

DHC Plzeň B

Béčko bylo složeno převážně z mladších žaček ročníku 2011 a doplnilo je několik málo hráček z kategorie starších žaček.

Hned na úvod čekal tým Kynžvart. Již první minuty napověděly, že se bude hrát ve vysokém tempu a že to bude běhavé utkání. Nám to chvilku trvalo, než jsme se rozkoukali, a museli jsme dotahovat dvoubrankový náskok soupeřek. Do poločasu už jsme se ale chytili a přizpůsobili vyšší rychlosti. Zápas rozhodla větší aktivita našich hráček. Zejména Nelča Pivoňková několika góly z prostoru spojek postupně navýšila náš náskok ve druhé půli. Výbornými zákroky v brance holky podržela Hanka Sýkorová, a tak si Béčko došlo pro první vítězství v soutěži (21 : 15).

Druhé utkání proti Rokycanům se podařilo gólově odskočit už v prvním poločase, kdy jsme si vypracovali sedmigólový náskok. Dařilo se Símě Kampfové, ale bojovaly i ostatní. Dobrý výkon podaly i všechny tři brankářky, a tak si holky došly pro druhé vítězství 23 : 10.

Celkově všechny holky z Béčka zaslouží pochvalu za snahu a bojovnost. Po rozpačitém začátku se dokázaly vyhecovat k dobrému kolektivnímu výkonu. Ze starších žaček určitě zaslouží velkou pochvalu Julča – nejen za aktivitu v útoku, ale i za velmi dobrou obranu.

Hrály: Haberová 1, Hřebejková 4, Kampfová 8, Klementová, Kéhárová, Pivoňková 5, Rampová 1, Randová 5, Rybová 4, Sýkorová A. 7, Vodrážková 9

Chytaly: Haberová, Pivoňková, Sýkorová