Starší dorostenky: DHC PLZEŇ 26:34 Handball club Zlín (9.9.2023)

| Přečteno 237x

Stejně jako mladší dorostenky, i ty starší zahojovaly sezónu doma proti Zlínu a o hodnocení utkání se postaral jejich trenér Filip Tureček.

Poslední přípravný zápas jsem na turnaji v Mostu prohrály, takže jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. Střelecky disponované spojky jsme chtěli držet na uzdě aktivní a agresivní obranou.

Bohužel začátek zápasu nám vůbec nevyšel a holkám ze Zlína jsme věnovali pohodlný náskok pasivitou v obraně, špatným návratem do obrany a malou odvahou v útoku. Po oddechovém času a změně obrany jsme hru vyrovnali, ale soupeř si neustále udržoval komfortní náskok 4-5 gólů, a to i přes několik skvělých zákroků Adély Chvátalové. Poločasový výsledek 12:17 bohužel odpovídal dění na hřišti.
Po poločase jsme se snažili trochu více riskovat v obraně a chodit do rychlých útoku, ale zkušený soupeř si výsledek pohlídal a nakonec ještě trochu navýšil náskok na konečných 34:26.
V celkovém kontextu zápasu mě mrzí úvodních 15 minut. Bohužel jsem neviděl tým, který věří v úspěch. Určitě nás to stálo lepší výsledek, protože v některých pasážích jsme předvedli, že jsme schopní soupeře přehrávat a v obraně držet na uzdě. Doufám, že do příštího zápasu půjdeme s úplně jiným nastavením.

To se koneckonců ukáže již tuto neděli 17.9., kdy budou starší dorostenky od 15:00 hostit opět na domácí palubovce houževnatý Písek.

Hrály:

Budková, Košková, Stulíková 3, Vaicová 1, Loskotová 4, Burjasová 1, Vopatová 6, Šollarová, Růžková 3, Palečková, Dostalová, Baumruková 3, Růžičková, Pražáková 5/5

Chytaly: Chvátalová, Nyklesová