Dorostenky na turnaji TCM v Mostě 25.-26.8.2023

| Přečteno 418x

Vrcholem přípravy týmů mladších a straších dorostenek se stal dvoudenní turnaj výběrů Tréninkových center mládeže (TCM). V mostecké hale se v obou kategoriích představily celky Mostu, Zlína, Slavie Praha a DHC Plzeň.

 

Mladší dorostenky:

Stejně jako na turnaji v Otrokovicích tvořily kostru týmu hráčky ročníku 2008.

Ve všech zápasech jsme se snažili o aktivní obranu, rychlý přechod do útoku a v postupném útoku být nebezpeční ze všech pozic, což se nám téměř po celý turnaj dařilo. Holky si na sebe zvykají a byl vidět další posun oproti turnaji v Otrokovicích. Stále nás trápí velké procento neproměněných jasných střeleckých příležitostí.

První dva zápasy s Mostem a Zlínem jsme měli až překvapivě jasně pod kontrolou. Ve vyrovnaném zápase se Slavii Praha nás bohužel zradila střelba z křídel, kde jsme neproměnili 7 jasných šancí. Na druhou stranu jsem rád, že si šance dokážeme vytvořit. Rezervy vidím ve spolupráci s pivotem.

Výsledky:

DHC – Most 20:17

DHC – Zlín 23:18

DHC – Slavia Praha 17:19

 

Starší dorostenky:

Na holky, které jsou téměř všechny věkem ještě mladší dorostenky, čekal těžký oříšek v podobě 3 zápasů s nejlepšími týmy v republice. Ve všech zápasech byly výborné pasáže, kdy jsme dokázali držet se soupeři krok. Bohužel jsme se nevyhnuli výpadkům, které nás stály lepší výsledky. Celkem slušně se nám daří měnit styl obrany, kdy zvlášť proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřkám funguje aktivnější obrana. V útoku se při nepříznivém stavu dostáváme do stereotypů a individuálních akcí, které nemají proti zformované obraně šanci na úspěch.

I přes 3 porážky si myslím, že se během sezóny dokážeme dobrým tréninkem i těm nejlepším týmům v této kategorii přiblížit. V silách holek to jednoznačně je.

Výsledky:

DHC – Most 14:23

DHC – Zlín 15:19

DHC – Slavia Praha 13:25