Berušky poprvé na zahraničním turnaji! (Koper 4.-9.7.2023)

| Přečteno 126x

Se začátkem prázdnin se mládežnické týmy DHC Plzeň sbalily a vyrazily na turnaj do Slovinska. Mezi našimi čtyřmi týmy nechyběly ani Berušky, které jely sbírat nové zkušenosti a odehrané minuty v kategorii starších hráček 2011.

Turnaj se hrál formou každý s každým, takže si holky postupně zahrály se Srbkami, Rakušankami, dvěma týmy Francouzek, Rumunkami, svými plzeňskými kolegyněmi a Taiwankami. Hrálo se jedno až dvě utkání denně a velice nás trápilo před utkáním přepnout z dovolenkového módu do toho zápasového. Většina týmů byla podstatně lepší, ale my jsme hlavně v obraně předváděli solidní výkony všechny potrápili. Nejhezčí utkání jsme odehráli proti našemu staršímu týmu. Celé utkání se hrálo vyrovnaně a konečně jsme se nebáli prosadit i na útočné polovině. Škoda poslední branky ze sedmičky, která nás stále alespoň remízu. Jedno vítězství jsme ale přeci jen urvali! V jednom z posledních utkání jsme narazili na Rumunsko se kterým jsme hráli o poslední místo. Holky sice v úvodu předvedly velmi rozvážný výkon, ale když zjistili, že to jde, poměrně snadno si se soupeřkami poradily.

Pro pár holek se jednalo o první výjezd k moři u kterého jsme trávili spoustu volného času a bylo skvělé holky pozorovat užívat si společných chvil mimo hřiště. Holky si domů odvezli spoustu vzpomínek a nových přátelství a to je na těchto akcích to nejhezčí. Celkově byl turnaj pro děvčata benefitní ve všech směrech a těšíme se na další podobné akce.

Hrály:

Čelustková, Duchková, Chovanová, Lepší, Mašková, Michalidesová, Pavízová, Troníčková, Urbanová, Zajíčková, Zelená, Zikmundovská