Bronzová tečka starších žaček (Eurofest 4. – 9. 7. 2023)

| Přečteno 227x

Na závěr sezóny se starší žačky vydaly na turnaj Eurofest do slovinského Koperu, kde místní házenkáři uspořádali již 29. ročník tohoto turnaje. My jsme se ale mohli cítit jako doma, protože dorazilo mnoho českých fanoušků a byli slyšet! (Díky všem za skvělou kulisu pro všechny týmy!)

Vstup do turnaje se nám vůbec nevydařil. Nastoupili jsme proti skoro domácímu týmu ŽK Izola. V tomhle zápase se nedařilo vůbec nic – střelkyně se nemohly trefit, obrana nefungovala a brankářkám se nedařilo. Prohráli jsme 14 : 21 a převažovalo zklamání nad naším výkonem.

Druhé utkání proti TJ Strojár Malacky už jsme zvládly o něco lépe. I když jsme toho stále ještě dost neproměnili, tak přece jen jsme soupeřky přetlačili a vyhráli 17 : 13.

Ve čtvrtek nás čekalo jen jedno utkání, a to proti polským soupeřkám UKS Pantery Dopiewo. Tady už jsme se konečně dostali do tempa – obrana fungovala, brankářky chytaly a Kačka s Barčou nenechaly soupeřkám chvilku vydechnout. Vyhráli jsme 26 : 15.

Našimi pátečními soupeřkami byly Maďarky z týmu Mogyorody. Tohle utkání jsme zvládli s nebývalou lehkostí (výhra 23 : 6).

V sobotu jsme bojovali o druhé místo ve skupině s francouzským týmem Es Besancon Feminin. Úžasná fanouškovská kulisa nás hnala vpřed, a tak jsme si vypracovali čtyřbrankový náskok, který sice soupeřky několikrát stáhly na dvougólový rozdíl, ale my jsme dokázali ve druhé půli ještě více odskočit a vyhráli jsme 23 : 16.

V sobotním večerním semifinále nás čekal srbský tým RK Junior Beograd. Fanoušci byli opět fantastičtí, ale nám se utkání vůbec nevydařilo. Přestože se holky výborně rozcvičily a přestože jsme si vypracovávaly šance, brzdilo nás jejich neproměňování a k tomu opět bohužel chybičky v obraně. Vždycky když jsme mohli dotáhnout, přišla nějaká chybka, která nás zase srazila zpět. K tomu se přidalo zejména v první půli několik velmi nepřesných rozhodnutí rozhodčích. Soupeřky si postupně vypracovaly až sedmigólový náskok, který jsme v závěru upravili na 16 : 20.

V neděli nás čekal boj o třetí místo. Utkání se hrálo až v samý podvečer (od 16:40). Hala byla bohužel velmi malá školní tělocvična a vzduch byl vydýchaný. Nás čekal taiwanský tým Tantsu JHS Taiwan. My jsme měli raketový vstup do utkání a brzy jsme vedli 4 : 0. Od začátku až do konce jsme byli lepším týmem a udávali jsme tempo zápasu. Několikrát jsme odskočili i na větší rozdíl, ale pak chybičkami dovolili soupeřkám zase dotáhnout. Vyhráli jsme 21 : 17.

Celkově:

Škoda, že se nám nevydařil vstup do turnaje a ani semifinále proti Srbkám.

Nicméně utkání o medaili jsme zvládli s přehledem a zaslouženě vyhráli.

Hrály:

Beráková 1, Budková A. 11, Budková K. 24, Dostalová 16, Hanzlíková 30, Krejzová, Poskočilová,2, Rittichová 15, Růžičková 7, Samcová 11, Sedláčová A. 4, Sedláčková M. 1, Svatoňová 18

Chytaly: Nikodemová, Kaucká, Sýkorová