Starší žačky bronzové na Kynžvartském poháru (9. – 11. 6. 2023)

| Přečteno 206x

Na tradiční Kynžvartský pohár se vydaly starší žačky druhý červnový víkend.

Pátek zvládly holky na jedničku. Nejprve si poradily s Pardubicemi. Sice obdržených branek bylo až příliš mnoho, ale těch vstřelených ještě více (výhra 33 : 16).

Druhý zápas proti Strakonicím jsme měli sice výborný začátek, ale pak přišla série lacino obdržených branek a k tomu ještě dvě naše vyloučení, a tak to bylo po desetiminutách jen o gól. Pak na to ale holky pořádně šláply a nakonec vyhrály opět větším rozdílem 39 : 22.

Třetí zápas holky tlačily hned od začátku, a tak na konci utkání proti spojenému týmu Kosla (Kobylisy a DHC Slavia Praha) svítila na ukazateli třetí páteční třicítka 36 : 13.

Sobotní ranní zápas jsme nastoupily proti domácímu týmu z Kynžvartu. A jak už to u nás bývá, nástup se nám vůbec nepovedl. Ne že bychom neměli vytvořené příležitosti, ale nedokázali jsme proměňovat. První poločas jsme prohráli 13:5. Do druhého poločasu jsme trochu změnili obranu a začali ukrajovat ze soupeřova náskoku. Čas byl však neúprosný, a i přesto, že jsme druhý poločas vyhrály 13:8, tak jsme v součtu prohrály o tři branky 18 : 21.

Druhý sobotní nás čekal další velmi známý soupeř – plzeňská HK Slavia VŠ Plzeň B. Tento zápas jsme si nástup zápasu ohlídat a od začátku udávali tempo a vyhráli 23:17.
Poslední sobotní zápas nás čekal tým z Ústí nad Labem. Soupeř byl oslaben o dvě klíčové hráčky, které se mu na turnaji zranily, a tak zápas byl až příliš jednoznačný. Výhra 33:17.
V neděli nás čekal již poněkolikáté (ale už opravdu naposled v této sezóně) náš celoroční rival HK Slavia VŠ Plzeň. Prvních 5 minut se nám vůbec nepovedlo a HK Slavia vedla o 5 branek. Naštěstí jsme se vzpamatovali a začali dotahovat. Poločas jsme tedy ustáli na remíze 8:8. Pak už to byl boj o každý míč a utkání se přelévalo z jedné strany na druhou až do konce, a tak opět utkání skončilo remízou. Následovaly sedmičky. Za náš tým nastoupila nejprve Lůca a bohužel neproměnila, pak šly Kačka a Barča a obě proměnily. Ač se Róza v brance snažila, tak se jí nepovedla chytit žádná střela soupeřek, a my bohužel prohráli o branku a šli do bojů o třetí místo.
O třetí místo jsme si to rozdali s pražskou Slavií. Tento zápas se nám vydařil na výbornou. Hráli jsme s lehkostí a snadno dávali branky. Vyhráli jsme 26:18. A zaslouženě si vybojovali třetí místo na Kynžvartském poháru.
Celkově:
Holky na turnaji odvedly kus práce a předvedly spoustu pěkných akcí. Jako vždy byly tahouny týmu Barča a Kačka a zdatně jim sekundovaly zejména Aži, Bebe, Sára a Róza. Pěkné akce předvedly také Vendy, Lůca, Bety a Míša. Zejména v obraně odvedla kus práce Gabča (doufáme, že v příští sezóně se bude prosazovat víc i v útoku).
V brance se snažila Hanka a od soboty pomáhaly i Bety a v posledním utkání Róza.
Hrály:
Budková A. 11, Budková K. 24, Červená 19, Dostalová 45, Hanzlíková 47, Poskočilová 13, Rittichová 15, Růžičková 3, Samcová 17, Sedláčková M. 4, Svatoňová 28
Chytaly: Sýkorová, Poskočilová, Červená
Individuální cenu dostala Gabča, která díky červené kartě vyhrála nejtrestanější hráčku turnaje.
Celkově jako klub jsme vybojovali Superpohár pro nejúspěšnější klub (starší žačky – 3. místo, mladší žačky A – 1. místo a mladší žačky B – 8. místo, minižačky 4. místo).
Děkujeme pořadatelům za parádní turnaj a těšíme se na příští ročník.