Berušky 2013 braly z Mináčku stříbro! (28.5.2023)

| Přečteno 151x

Po sobotním Mináčku pro hráčky ročníku 2012 se v neděli 28.5. uskutečnil v Praze na Slavii Mináček pro hráčky 2013 a mladší, které budou v příští sezóně bojovat v kategorii minižactva. Holky postupně odehrály pět utkání v hracím čase 2 x 14 minut.

 

Prvním soupeřem nám byl Písek A, která měl na hřišti obrovskou výhodu ve společných odehraných minutách. Zatímco Berušky hrály vůbec poprvé samy bez opor z řad 2012, soupeř v této sestavě hrál celou sezónu a bylo to na hřišti velmi znát. Po velmi nepřesvědčivém výkonu jsme tak prohráli 5:7.

Do druhého utkání proti Slavii už nastoupilo naprosto jiné družstvo. Dvojnásobně jsme zvýšili počet střeleckých pokusů a rapidně zlepšili obranu. Dařilo se nám dohrávat situace přes slabší články soupeřovy obrany a naopak si hlídat hrozby a prakticky celý zápas vedli o dvě až tři branky. Závěr utkání přinesl drobné drama, ale holky koncentrovaným a kolektivním výkonem dokázaly zápas dotáhnout k vítězství 14:13.

Ve zbylých utkáních už se pouze potvrzovalo, co se holky v průběhu sezóny naučily a s každým zápasem byla vidět větší a větší sehranost. Jsme rádi, že v těchto utkáních mohly dostat větší porci odehraných minut méně zkušené Berušky a mladší hráčky z řad Sluníček. Hravě jsme si poradili s Kobylkama 12:6, Hájema 12:2 i Pískem B 16:5.

Celkově máme obrovskou radost nejen z krásné stříbrné medaile, ale hlavně z předvedené hry. Zkušenější hráčky se dokázaly rozehrát a vzít na sebe roli tahounů a ostatní je skvěle doplňovali a nebáli se zapojit do akce. Máme velkou radost i ze Sluníček, která opět rostla s každou odehranou minutou a budou nám v příští sezóně velmi platnou oporou. Velkým plusem je, že se holky umí skvěle doplňovat a když se nedaří jedné, vezme na sebe zodpovědnost zase jiná a v brance nás ke všemu skvěle drží Barča Pavízová.

Nejužitečnější hráčkou týmu se stala Viky Brůhová (Šafi).

Hrály:

Brůhová, Čelustková, Chovanová, Fryčková, Indráková, Machová, Mildorfová, Pavízová, Troníčková, Vildmanová, Zajíčková, Zikmundovská