Berušky 2012 bronzové na Mináčku! (27.5.2023)

| Přečteno 151x

V sobotu si za krásného počasí Berušky užily Slávistický Mináček.

Své síly změřily nejprve s Pískem. Bylo to naše první utkání a holkám se 2 třetiny zápasu dařilo držet se soupeřem krok a ještě 4 minuty před koncem byl stav nerozhodný. Pak jsme ale svou zbrklostí udělaly pár chyb jak v útoku, tak v obraně a soupeř nám utekl a zápas skončil smolně o tři branky 10:13.

Druhé utkání s Astrou pro nás byly střelecké žně a hladce jsme vyhráli 19:9.

Třetí utkání s Pražskou Slavií se pro nás od začátku nevyvíjelo příliš příznivě. Určitě se nám vůbec nechtělo bránit a už vůbec střílet a hned od začátku jsme prohrávali 1:5. Na začátku druhého poločasu jsme prohrávali dokonce o šest branek. Pak ale Kačka zavřela branku Viky získanými míči a následně proměněnými branek zavelely k obratu a postupně ukrajovaly ze
slávistického náskoku. 30 sekund před koncem jsme vedli o branku, ale to se nám nepodařilo udržet a soupeř srovnal na 11:11. Za mě nejhezčí utkání turnaje.

Čtvrté utkání jsme bojovali s Kobylkami a u když začátek byl rozpačitý holky jednoznačně vyhrály 19:8.

Poslední utkání bylo s Hájemi a mělo stejný průběh jako s Kobylkami a s Astrou. I tento zápas jsme vyhrály 19:7.

Celkově jsme se na turnaji umístili na třetím místě. Trochu mě mrzí, že holky se slabším soupeřem předvádějí pěknou házenou s uvolněním 1:1 i se střelbou z dálky, ale jakmile se ukáže soupeř, který je stejně vyrovnaný naše odvaha padne na bod mrazu i přesto, že na soupeře máme. Chybí odvaha a důraz v obraně a samozřejmě přesná koncovka. Doufám, že se holky poučí a na svém posledním turnaji v Kynžvartu do toho dají všechno a předvedou a zúročit vše, co jim letošní turnaje přinesly.

Nejužitečnější hračkou byla Bára Zapletalová.

Hrály:

Bergerová, Dobiášová, Duchková,Lepší, Martínková, Mašková, Michalidesová, Šliková,
Urbanczyková, Urbanová, Zapletalová, Zelená, Žďánská