Po prohře v derby berou ženy šestou příčku!

| Přečteno 179x

Poslední utkání sezóny na palubovce Kynžvartu ženská složka DHC PLZEŇ nezvládla a od samotného začátku na domácí ztrácela. Po šedesáti minutách tak na výsledkové tabuli svítil stav 35:18.

Plzeňanky tak ukončily sezónu na šesté příčce a v příští sezóně nedostanou možnost si zahrát Evropský pohár. V té letošní odehrál tým v základní části 22 utkání, ze kterých vytěžil 18 bodů (9 výher, 13 proher) a devátou příčku v tabulce, která plzeňská děvčata poslala do play-out. Tam se utkaly s Porubou, Zlínem a Kynžvartem (vždy doma i venku), dokázaly třikrát zvítězit, jednou remizovat a dvakrát prohrát, čímž si zajistily šesté místo a udržení v soutěži.

Sezóna 2022/2023 se tedy asi za velmi úspěšnou považovat nedá, ale přesto Plzeň pár úspěchů nasbírala. Verča Galušková se s 229 brankami stala druhou nejlepší střelkyní soutěže. Z toho přidala 88 proměněných sedmiček a stala se tak nejlepší střelkyní trestných hodů. Karin Řezáčová letos připsala 261 úspěšných zákroků a dostala se do TOP 5 brankářek soutěže a nováček Adriana Šindelářová ji v těžkých chvílích dokázala podržel několika pěknými zákroky, které ji vystřelily na vrchol tabulky úspěšnosti brankářek.

Po pěkném přichází i to smutné a plzeňský kádr čeká hned několik odchodů. Tím největším je přestup Karin Řezáčové do Baníku, a poté se loučíme i s Aničkou Šmrhovou, Sárou Kantnerovou, Hankou Formanovou a Pájou Kepkovou. Návrat na palubovku zase doufejme čeká Nikol Melicharovou, která hned v úvodu sezóny utrpěla zranění kolene. Všem holkám přejeme hodně štěstí a děkujeme, za předvedené výkony.

Jak sezónu zhodnotil trenér Richard Řezáč?
„Sezóna pro nás byla velmi náročná. Podzimní část se nepovedla podle našich představ. Zranila se nám klíčová hráčka, která byla pilíř obrany a my se s tím museli vypořádat. Trvalo nám to až do konce sezóny. V mnoha utkáních jsme dostávali více než 26 branek a naše útočná síla ležela na dvou až třech hráčkách. V utkáních, kde si vše sedlo jsme jasně dokazovali, že hrát můžeme s kýmkoliv. V první polovině sezóny jsme si zkusili i Evropskou ligu , která byla pro děvčata i klub jedna velká zkušenost a jsme rádi, že jsme se mohli s týmem Švýcarska konfrontovat. Podařilo se nám zapracovat juniorské reprezentantky a je to pro nás velký příslib do příští sezóny. Stabilizovaly se klíčové hráčky a začaly plnit roli teamleaderů a snažily se tým táhnout. Cíle jsme nesplnili a máme před sebou výzvu to v dalším ročníku napravit. V týmu nám končí některé hráčky a budeme hledat varianty, jak je nahradit. Prostor začnou dostávat i mladší ročníky. Zdravotně se uzdravila Melicharová, a to je pro nás velmi dobrá zpráva. Chceme být v příštím ročníku opět v bojích o play-off a rvát se o medailové umístění.“

Všem fanouškům děkujeme za přízeň a těšíme se na společné shledání v nové sezóně.