Plzeňská liga starších žaček (Kynžvart 20. 5. 2023)

| Přečteno 113x

Poslední turnaj Plzeňské ligy odehrály starší žačky v sobotu 20. 5. 2023 v Kynžvartu.

DHC Plzeň A

Áčko nastoupilo v prvním zápase proti HK Slavia VŠ Plzeň A. Od začátku jsme tahali za kratší konec. Nedokázali jsme se srovnat s palebnou silou slávistických spojek ani dobře přebírat záběhy. Slavia vedla od začátku a my jsme několikrát dotahovali. V 10. minutě to byla remíza, o poločase vedla Slavia o gól. Vstup do druhé půle jsme neměli dobrý a po pěti minutách už jsme prohrávali o pět branek. Postupně jsme se ale trpělivou hrou dostali zpět do zápasu. Dařilo se Kačce, Báře, Aži i Sáře. V brance držela holky Bety. Minutu před koncem jsme dorovnali na remízu. Pak jsme ale z křídla dostali. Poslední slovo měla ale Aži, která pár vteřin před koncem krásnou ranou z dálky vystřelila remízu 23 : 23.

Druhý zápas proti HK Slavia VŠ Plzeň B jsme poměrně snadno střílely branky. Bohužel ale velmi snadno jsme je i dostávali. Vedli jsme pouze na konci první půle a na začátku druhé. Pak už to bylo z naší strany prakticky bez obrany. V útoku jsme sice góly dávat chtěli, ale brzdila nás řada nepřesností – ať už to byly nepovedené přihrávky do běhu nebo neproměněné šance. Prohráli jsme 19 : 23.

Hrály:

Beráková, Budková A. 3, Budková K. 11, Dostalová 5, Hanzlíková 13, Lotnscharová 1, Nikodemová 1, Poskočilová 2, Randová, Smrtová, Svatoňová

Chytaly Nikodemová a Poskočilová

DHC Plzeň B

První zápas odehrálo Béčko proti HK Slavia VŠ Plzeň. V brance výborně chytala Lucka a v útoku se nám dařilo na co jsme sáhli. Dařilo se hlavně Lůce a Vendy (každá dala 10 branek).

I ve druhé půlce dobře chytala v brance Hanka. V útoku jsme snadno přečíslovali obranu soupeřek – dobře hrály i Róza a Lexa. Vyhráli jsme 27 : 15.

Druhý zápas hrálo Béčko proti Chebu. Byl to patrně nejhorší zápas, který Béčko v celé soutěži odehrálo. Sice jsme rychle vedli 1 : 0, pak už ale padaly branky převážně do naší sítě. My jsme se přestaly trefovat – ze 17 střel jsme v první půli dali pouze 5 branek (střelba z devítky 8 střel, 0 branek). Brankářkám se taky nijak zvlášť nedařilo. K tomu se přidaly chyby v útoku a několik zbytečně ztracených míčů. Ani ve druhé půli jsme se nezlepšili a nedokázali jsme se soupeřkám přiblížit na menší než pětibrankový rozdíl. Prohráli jsme 18 : 23.

Hrály:

Cvačková 1, Hřebejková 2, Kaucká, Klementová, Krejzová 1, Rittichová 17, Růžičková, Samcová 14, Sedláčková M. 2, Červená 8

Chytaly Kaucká a Sýkorová

Celkově:

Hráčky DHC Plzeň ovládly Plzeňskou ligu, i když tomu dnešní výkony ani výsledky příliš neodpovídaly.

Od Áčka se medailové umístění z dlouhodobé soutěže více méně očekávalo. Velkým příjemným překvapením jsou ale výkony Béčka, které v několika utkáních dokázalo překonat samo sebe a i s malým počtem hráček ubojovat velká vítězství.

Těšit nás může i pohled na tabulku střelkyň, kde hráčky DHC Plzeň zaujímají první čtyři místa (a hned sedm hráček máme v první desítce).