Čtyřkový Šulcák z pohledu přípravek (13.5.2023)

| Přečteno 154x

V sobotu 13. 5. 2023 se konal již 30. ročník domácího turnaje „Memoriál Karla Šulce“. Do turnaje jsme měli v kategorii 4+1 Přípravka přihlášené dva týmy, Sluníčka a Žirafy.

Sluníčka:

Za tým Sluníček nastoupily starší a zkušenější hráčky z přípravky a celkem odehrály osm utkání. Pro všechny to ale byl první, takhle velký domácí turnaj. Než hráčky stihly nasát atmosféru turnaje, nastoupily už v 8:15 hodin do svého prvního zápasu.
Některé hráčky měly lepší start do turnaje a pomalejší „dojezd“, a některé naopak měly pomalejší rozjezd a lepší konec turnaje, takže se krásně doplňovaly 🙂 a už první utkání nám ukázalo, co nám půjde lépe a na čem budeme muset během turnaje více pracovat. O co lépe nám šel útok, o to hůře jsme bránili. Hráčky se po střele nebo ztrátě míče v útoku zapomínaly a neobsazovaly hráčky soupeře, proto jsme se snažili po celý turnaj s touto činností pracovat a hráčky nabádali k větší soustředěnosti na obranu. V útoku se dařilo všem hráčkám. Některým více, některým méně, dle jejich dosavadních herních zkušeností. U těch více vyhraných bylo vidět několik pěkných uvolnění přes obránce, tah na branku a střely zakončené i střelou z výskoku, ze kterých dokázaly dát gól. I méně zkušené hráčky vymyslely pěkné akce zakončené střelou ze země, které skončily brankou.

Z výkonu všech hráček můžeme mít jenom radost a je vidět, jaký během sezóny udělaly velký pokrok. Samozřejmě, že se mají ještě hodně a hodně co učit, ale tento turnaj nám ukázal, jak jsou šikovné a že mohou být v budoucnu opravdu dobrý tým. Součástí tohoto turnaje byla také i povinnost vyhlásit nejlepší hráčku týmu. Tady to byla velice těžká situace. Nakonec jsme se rozhodli tuto cenu udělit hráčce, která měla nejpevnější obranu, a tou byla po zásluze Terezka Uhlářová. Na závěr bych ještě jednou rád všechny hráčky pochválil a těším se na další turnaje, které jsou před námi.

Hrály:

Drozdová, Kočišová, Pavelková, Přerostová, Tyllová, Uhlářová, Voráčková

 

Žirafy:

Tým Žirafek byl složen z hráček bez dosavadních turnajových zkušeností a byla to tak vlastně jejich premiéra a vše pro ně bylo nové. I přesto, že se tým spíše „rozkoukával“, podařilo se mu v každém zápase vstřelit soupeři gól.

I v tomto týmu jsme museli vybrat nejlepší hráčku, a tou byla Andrejka Šourková. A stejně jako Sluníčka, si i všechny Žirafky zaslouží velkou pochvalu za snahu. V týmu Žirafek jsme měli i nejmladší účastnici turnaje Emu Cinkovou.

Hrály:

Cinková, Kolomijecová, Kubrichtová, Reisingerová, Stehlíková, Strnadová, Šimková, Šourková A., Šourková S., Votavová, Zemanová

Závěrem bych ještě rád poděkoval všem rodičům za fandění, pomoc a organizaci při turnaji, protože bez vás by to opravdu nešlo.

Všechny fotky najdete zde.