Memoriál Karla Šulce – čtyřková Sluníčka a školní tým (13. 5. 2023)

| Přečteno 203x

V sobotu 13. 5. 2023 se odehrál již 30. ročník Memoriálu Karla Šulce. Podruhé byl turnaj ve čtyřkové házené oddělený od turnaje v šestkové házené, protože jinak by byla překročena kapacita turnaje a pořadatelé museli některé týmy odmítat. Hrálo se ve třech kategoriích: Profi, Amatér a Přípravka.  Na turnaj se sjelo celkem 28 týmů. Bez celé řady dobrovolníků a bez velké pomoci rodičů by nebylo možno akci takového rozsahu uskutečnit. Všem moc děkujeme!

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde a zde.

DHC Plzeň Sluníčka (kategorie Profi)

Jednodenního Šulcáčka jsme hráli v kategorii mini – profi, tedy mezi holkama ročníku 2013. Prvním zápasem proti Sluníčkům – Andílkům z DHC vítězně a příjemně jsme se zahřáli na další zápasy.
Druhý zápas byl proti Milevsku pozdějšímu vítězi, který svůj prvním zápas vyhrál o 30 gólů. Holky zahrály na hraně svých možností velmi povedený bojovný zápas. Dostávaly se do mnoha šancí, které bohužel pochytávala velmi šikovná gólmanka hostů. Byla z toho porážka se vztyčenou hlavou. Tento zápas nás bojovně naladil do zápasu s Pískem. V tomto zápase jsme měli ještě hodně sil, šlapali naplno, celý zápas jsme vedli cca o 3 góly, Ke konci dokázal Písek srovnat, ale cca 10 sekund před koncem jsme dali vítězný gól a dokázali agresivně dobránit do úspěšného konce. Po závěrečném písknutí rozhodčích v holkách propukly krásné pozitivní radostné emoce, ječely, skákaly – vyhrály „jen“ zápas, ale zažily naplno emoce, pro které se to vyplatí dělat. Dalším zápasem byla plzeňská Slávie s velmi šikovnýma holkama. Zápas jsme prohráli, ale opět nešlo holkám nic vytknout, soupeř byl prostě lepší. Poslední zápas ve skupině byl proti Hájům, zde už se začala projevovat únava, měli jsme pouze jednu na střídání. První poločas byl vyrovnaný druhou půlku jsme soupeře již přetlačili. Už to bylo ale hodně na vůli a o nacházení posledních zbytků sil. Navíc Kačka si dvakrát zvrknula nohu, takže už byla jen v bráně. Tak jsme skončili třetí ve skupině a čekali nás zápasy s Pískem a s Rokycany o celkové umístění. V obou zápasech už holky šly úplně přes závit. Běhat se zvrknutou nohou už nemohly tři holky: Viky, Kačka a Kája, o to víc ze sebe domačkávaly Linda, Barča a Aichi. Oba zápasy jsme prohráli se ctí a soupeři nedali nic zadarmo. Nakonec z toho bylo 7. místo a nejlepší hráčkou týmu byla vyhlášena Viky Uhlářová. Celkově bych turnaj hodnotil pouze pozitivně, holky se zase posunuly v jejich házenkářském životě o kousek dál. Přeji zraněným holkám rychlé uzdravení a těším se již na další nezapomenutelné zážitky.
Hrálo 6 BOJOVNIC:
Aichingerová, Schejbalová, Klaudová, Vildmanová, Uhlářová, Fryčková

DHC Plzeň Andílci (kategorie Profi)

Také tým Andílků nastoupil v kategorii Profi. Pro holky to byla obzvlášť velká výzva, protože většina z nich mohla hrát v kategorii Přípravka. Tam ale startovaly spíše menší a mladší děti, takže tahle kategorie určitě dala holkám víc než pár vítězství v jednoznačných zápasech.
Už první utkání proti Sluníčkům ukázalo, že Andílci to budou mít na turnaji těžké a nic nedostanou zadarmo. Než se holky dokázaly rozkoukat a srovnat s lepším pohybem svých kolegyň bylo o výsledku rozhodnuto. Druhé utkání proti Písku B už bylo vyrovnanější, přesto náš dobrý výkon na výhru nestačil. Obdobně jako ve třetím zápase proti HK Slavia VŠ, kde byla jasně patrná výška i herní zkušenost na straně soupeřek. Také čtvrté utkání proti Milevsku bylo nerovným soubojem s pozdějším vítězem. Zato v dalším zápase proti Hájům si holky vše vynahradily a díky bojovnému výkonu dokázaly uhrát cennou remízu. V nadstavbové části už bylo znát, že turnaj je pro holky náročný a že bez možnosti vystřídání síly rychle ubývají. Holky podlehly Milevsku B i Sokolu Kobylisy. Celkově z toho bylo 12. místo. Nejlepší hráčkou týmu byla vyhlášena Bára Hodlová.
Hrály a velkou pochvalu zasluhují:
Machová, Hodlová, Kumpová, Görnerová, Cviklová

DHC Plzeň Sluníčka (kategorie Amatér)

13. května se Sluníčka zúčastnila domácího Memoriálu Karla Šulce. V kategorii mini 4+1 Amatér se děvčata postupně dvoukolově utkala s týmy Astrou Prahou, Strakonicemi, Plzeňskou Slavií a s týmem, sestaveným z žákyň 31. ZŠ Plzeň, ktere navštěvují školní kroužek Míčové hry. Sluníčka nastoupila do všech zápasů zodpovědně. V obraně už děvčata dokázala obsazovat a získat míče. V útoku ale také nezůstala pozadu. Z krásných akcí se dokazala i gólově prosadit vsechny hráčky. I přestože, že se někdy něco nepovedlo, nebo nam utekl míč, za turnaj si zaslouží vsechny holky obrovskou pochvalu.
Nejlepší hračku týmu byla vyhlášena Deniska Šebellová.
Hrály:

Rybová, Šebellová, Lišková, Nováková, Doláková, Fiřtová

Školní tým 31. ZŠ Plzeň (kategorie Amatér)

Ke svému svému prvnímu turnaji v miniházené nastoupila děvčata ze školního týmu žákyň 31. ZŠ Plzeň. Tato děvčata miniházenou doposud zkoušela jen v rámci kroužku Míčových her na 31. ZŠ Plzeň. Nové výzvy se ale vůbec nezalekla a skvěle se vyrovnala nejen s úrovní soupeřů, ale i s nepříznivým počasím, které celý den panovalo. Neaktivnější na hřišti a při hře byla Lucinka. V brance výborné zákroky předvedly Monča a Deniska. Výborně bránila a blokovala Nikolka. Pěkně na hřišti nabíhala Bery. Na holkách bylo patrné zlepšení zápas od zápasu. Nejen že se jim s postupem času dařilo lépe bránit, ale dokázaly hrát mnohem vyrovnaněji se zkušenějšími soupeřkami a vstřelit i několik branek!

Moc děkujeme rodičům za celodenní fanouškovskou podporu.

Hrály:

Kdýrová, Bouzková, Soukupová, Fialová, Hiblerová