Čtyřkový Šulcák z pohledu Berušek (14.5.2023)

| Přečteno 131x

V sobotu si hned 3 týmy zahrály profi házenou 4+1, která se hrála na výsledky a mezi nimi měly jeden tým i Berušky. Profíci byli rozděleni na dvě základní skupiny, ze kterých se postupovalo do skupin o 1-4 místo, 5-8 místo a 9-12 místo. Hrací doba byla 2 x 10 minut.

V základní skupině změřily své sily s Ústím, s Milevskem B, s Pískem A, Rokycanami a s týmem z Kobylis. Musím říct, že ve všech zápasech si to holky maximálně užily. Bojovaly o každý míč a úžasně táhly na branku s chutí střílet a dávat góly. Ze základní skupiny tak postupovaly s Ústím do bojů o medaile a bez ztráty kytičky. První, kdo se nám postavil do cesty byla Plzeňská Slavie s dobře chytající brankářkou. Utkání se od samého začátku přelévalo z jedné stany na druhou a všichni se pěknou házenou snažili dostat vedení na svoji stranu. To se zaplať pánbůh povedlo nám ve druhé půli druhého poločasu a zvládli sice těsné vítězství udržet na své straně, a tak po tomto zápase bylo jasné že jdeme do boje o první místo proti Milevsku. I soupeř z Milevska měl velmi šikovnou brankářku, která hlavně na začátku druhé půle zavřela branku a my nemohli nepříznivé skóre 12:17 otočit. Pak, ale na druhé straně zavřela naši branku Zajda a Terezka zavelela brankou do útoku. Sice jsme do konce zápasu branky dávali pouze my, ale čas byl nemilosrdný a my už nedokázali otočit výsledek ve svůj
prospěch a prohráli o jednu branku 16:17.

Sice nás prohra velmi mrzelo, ale nakonec máme velkou radost ze stříbrného umístění hlavně proto, že holky spolu v této sestavě hrály poprvé. Holky musím pochválit za předvedene výkony a bojovnost v každém zápase. Každá hráčka se posunula zase o kus dopředu hlavně v uvolňování 1:1 a proměňování branek.

Hrály:

Brůhová, Čelustková, Mildorfová, Pavízová, Troníčková, Zajíčková, Zikmundovská