Mladší žačky ovládly Plzeňskou ligu (Slavie VŠ Plzeň 14. 5. 2023)

| Přečteno 147x

Poslední turnaj Plzeňské ligy mladších žaček se uskutečnil v hale Slavie VŠ Plzeň a zpečetil zasloužené zlaté medaile našich hráček.

Áčko

Holky měly sice jisté vítězství v soutěži již po minulém turnaji, ale o to větší byla chuť rozloučit se s dlouhodobou krajskou soutěží vítězstvími.

Už první zápas proti Kynžvartu, který nám připravil jednu ze dvou proher v celé sezoně, ukázal, že kvalita bude jasně na naší straně. Výborný pohyb s míčem i bez míče nám i přes řadu neproměněných šancí přinesl náskok v osobce (6:2), který holky po výborném výkonu ve druhém poločasu navýšily až na konečných 23:9.

Po druhé výhře proti klubovým kolegyním (osobka 13:4, celkově 28:5) se nám jako poslední soupeř postavila domácí Slavie. V tomto zápasu jsme si připsali asi jedinou slabší chvilku v celém turnaji, kdy v osobce byl soupeř o něco pohyblivější a my horko těžko ubojovali alespoň remízu (6:6). Ve hře ale bylo prakticky od začátku jasné, jaké družstvo mělo po celou sezonu zaslouženě navrch. Řada pěkných kombinací, rychlé přechody do útoku i individuální uvolnění vedly k jasné výhře (23:13).

Celkově holky opanovaly soutěž zcela suverénním způsobem, kdy jedinými kaňkami na kráse byly dvě jednobrankové prohry (se Slavií a Kynžvartem), vedle kterých si holky připsaly celkem 27 výher. V soutěži tak zvítězily s náskokem 10 bodů před Slavií a třetím Kynžvartem. Vedle toho jsme si připsali i jedno individuální ocenění, kdy nejlepší střelkyní soutěže se stala Egi. Holkám tak patří za předvedené výkony velká pochvala, i když všichni věříme, že v této sezoně nebude ještě poslední, jelikož na začátku června nás čeká finálový turnaj Házenkářského desetiboje – Mistrovství republiky mladších žaček.

Hrály: Dlesková 17 střel / 14 branek, Egermajerová 19/17, Haberová 6/6, Kampfová 5/1, Krejčí 6/5, Kurešová 9/5, Markupová 3/3, Pivoňková 5/4, Pluhařová 11/6, Rybová 8/4, Vodrážková 12/9

Chytaly: Haberová, Pivoňková

 

Béčko

Béčko sice vstoupilo do turnaje ne úplně povedeným výkonem proti Slavii (osobka 1:13, celkově 5:27), kdy nás brzdily zejména technické chyby, ale v dalších zápasech již šel výkon výrazně nahoru. Za velkou aktivitu byly holky odměněny hned v následujícím zápasu proti Tachovu, který po výborném výkonu dokázaly jasně porazit (osobka 8:2, celkově 24:11).

V tom pak holky pokračovaly i proti áčku, kdy výsledek vůbec neodpovídá rozdílu na hřišti a byl pro holky až příliš krutý. Stejně tak i v posledním zápasu proti Rokycanům byly holky zcela vyrovnaným soupeřem, avšak náskok z osobky se stáhnout již nepodařilo (osobka 3:8, celkově 11:18).

Celkově holky odehrály jeden z nejlepších turnajů v této sezoně. V soutěži sice nakonec obsadily šesté místo, o bod za pátým Tachovem, kdy určitě bylo v možnostech holek tohoto soupeře přeskočit, ale i tak nelze pominout, že množství technických chyb postupem času významně klesá a naopak chuť útočit, stejně jako aktivita v obraně výrazně stoupá. Pokrok, jakého holky v sezoně, která pro řadu z nich byla první, dosáhly, je skutečně velký, a je proto škoda, že soutěž již končí. Určitě tak i jim patří pochvala především za velkou snahu i chuť se zlepšovat, což se jistě v budoucnu projeví.

Hrály: Boušová 1, Hřebejková 7, Klementová, Kéharová, Mildorfová 4, Mojsza 7, Potokii 9, Přerostová 6, Randová 6, Roubová, Smutná 1, Valentová 3

Chytaly: Boušová, Randová